Mesleki eğitim masaya yatırıldı


 

Mersin’de, “Mesleki Eğitim Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi. Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, mesleki eğitim merkezi müdürleri, meslek lisesi müdürleri, koordinatör öğretmenler, rehber öğretmenler ve sivil toplum kurulu

Toplantının açılışında konuşan Müdür Yardımcısı Sevdi, yapılan değişikliklerle çıraklık eğitiminin örgün eğitim kapsamına alındığını hatırlatarak, ekonomimizin temel yapı taşı olan esnaf ve sanatkârların çırak ihtiyaçlarının karşılanması ve çırak öğrencilerin Ahilik kültüründen gelen usta-çırak ihtiyaçlarının karşılanması ve çırak öğrencilerin Ahilik kültüründen gelen usta-çırak ilişkisiyle mesleklerini daha iyi öğrenmelerinin yolunun açıldığını kaydetti.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün talimatı gereği 6764 sayılı Kanunda yapılan düzenlemeler ile mesleki ve teknik eğitimde (çıraklık) yapılan düzenlemelerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla toplantıyı düzenlediklerini belirten Sevdi, toplantının hâlihazırda her ilde gerçekleştirileceğini söyledi.

6764 sayılı kanun ve mevzuatta yapılan değişiklikler, koordinatör öğretmenlerin işletmelerdeki rolü ve etkinliğinin toplantının gündem maddeleri arasında yer aldığı öğrenildi. Söz konusu konu başlıklarının değerlendirilerek il raporunun hazırlanarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne sunulacağı kaydedildi. (bülten)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA