21. yüzyılın eğitim metotları öğreniliyor | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

21. yüzyılın eğitim metotları öğreniliyor


 

Mersin’de, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi öğretmenleri, “21 Yüzyıl Metotları ile Eğitim” konulu proje kapsamında çeşitli ülkelerde aldığı eğitimleri, seminerler aracılığıyla diğer okullardaki öğretmenlere aktarıyor.

GİZEM EKİCİ

Merkez Yenişehir ilçesindeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Komisyonu Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında “Erasmus+”, Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) altında yer alan Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği kapsamında da “21 Yüzyıl Metotları ile Eğitim” konulu projeleri, Türkiye Ulusal Ajansı onayı ile uyguluyor.

Proje uygulama sürecinde, Çekya’nın Prag kentinde 15 gün süreyle “International Training Center” (ITC) kuruluşunda kurs alan okul öğretmenleri,  sonrasında Almanya Darmstandt’ta, “Stadtteilschule Arheilgen” ile “Darmstadt Üniversitesi Bilgisayar Bölümü-Teknik Bilimler Bölümü”ne konuk oldu.

EĞİTİM SİSTEMLERİNİ İNCELEDİLER

Heyet, İspanya’nın Salamanca bölgesinde Universidad De Salamanca ile Polonya’nın Krakov kentindeki Zespol Przedszkolno-Szkolno- Gimnazjalny w Nowym Brzesku” kuruluşunda gözlemler yaparak, 21. yüzyıl metotlarının, farklı ülke, kültür, yaş grupları ve farklı düzey öğrenciler ve öğretmenler tarafından nasıl kullanıldığı gözlemleyerek, eğitim sistemlerini inceledi.

BİLGİLER DİĞER OKULLARA AKTARILDI

Mersin Hacı Sabancı Anadolu Lisesince, 21. Yüzyıl metotlarıyla eğitim konularında edinilen bilgiler, başta merkez Yenişehir, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçeleri ile Silifke ilçesi olmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğü onayıyla diğer okul öğretmenlerine seminerler ve sunumlar aracılığıyla aktarıldı.

Çalışma dışında okul tarafından, Erasmus+ / Okul Eğitimi Koordinatörlüğünce Ankara’da, AB Eğitim ve Gençlik Programı Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımının Yansımaları” konulu “Tematik İzleme Toplantısı”na da katılarak projelerini tanıtarak yaygınlaştırma imkanı buldu.

Bilgiler, çeşitli toplantılarda öğrenci ve velilere de aktarıldı.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA