MDTO’dan denizcilik eğitimine büyük destek | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MDTO’dan denizcilik eğitimine büyük destek


 

Mersin Deniz Ticaret Odası denizcilik eğitimi alanındaki desteklerine devam ediyor. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan protokol gereğince Mersin Üniversitesi Denizcilik Fakültesi binası Mersin Deniz Ticaret Odası tarafından inşa edilecek.

Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) denizcilik eğitimi alanındaki desteklerine devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Mersin Deniz Ticaret Odası Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının inşasını yapan ve Mersin Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu’na simülatör desteği sağlayan MDTO, MEÜ. Denizcilik Fakültesi’nin inşasını yapmaya hazırlanıyor.

Binanın inşasına ilişkin protokol, bugün (25 Nisan 2017) Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı İle MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu arasında imza altına alındı. İmza törenine MDTO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Sekretaryası da katıldı.

İmzalanan protokol gereğince, Denizcilik Fakültesi binası projelendirme ve inşaatı Mersin Deniz Ticaret Odası tarafından yaptırılarak anahtar teslimi şeklinde Mersin Üniversitesi’ne devredilecek. 5600 -7000 metrekare kapalı alana sahip olması planlanan binaya, yapımı tamamlandığında  Mersin Deniz Ticaret Odası Denizcilik Fakültesi ismi verilecek. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı, Üniversite-STK işbirliğini önemsediklerini belirttiği konuşmasında, imzalanan protokol ile bu işbirliğinin güzel bir örneğinin verildiğini söyledi. MDTO’nun bu konuda öncü kurumlardan biri olduğunu kaydeden Çamsarı, diğer kurumların da kendi faaliyet alanlarına göre ilgili fakülteler ile işbirliği içinde olmalarının önemli olduğunu vurguladı.  MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu denizcilik eğitiminin MDTO’nun hassasiyetle üzerinde durduğu konulardan biri olduğunu belirterek, denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye gemi adamlarının yetişmesi ve özellikle Mersin’in denizcilik eğitiminde daha iddialı bir konuma taşınması için eğitim kurumlarını her anlamda desteklemeye devam edeceklerini söyledi.  (bülten)


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA