Akdeniz’e yeni mahalle evi


 

Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, Belediye tarafından yaptırılan Güneş Mahalle Evinde inceleme yaptı.

Güneş Mahallesi ile civar mahalle sakinlerine hizmet verecek olan Mahalle Evinin tamamlandığını dile getiren Başkan Aktaş, tesisin hem taziye amaçlı, hem de kurs merkezi, sergi ve toplantı salonu ile diğer sosyal etkinlikler için kullanılabileceğini vurguladı.

Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra İlçe halkının ortak gereksinimlerine yönelik olarak sosyal belediyecilik uygulamalarını da hayata geçiren Akdeniz Belediyesi, bu yönde sosyal nitelikli ortak hizmet alanlarının sayısını da gün geçtikçe arttırıyor. Bu çerçevede Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Güneş Mahallesinde bulunan bin 300 metrekare alan üzerine, gerekli tüm sosyal donatılara sahip modern bir Mahalle evi inşa etti. Kapalı alan, park düzenlemeleri ve oyun sahasını içine alan kompleks, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan peyzaj ve bitkilendirme çalışmalarının ardından hizmet vermeye hazır hale geldi. Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, yapılan imalat ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde incelemek üzere Güneş Mahallesine gitti.    

"HEDEF SOSYAL PAYLAŞIM VE İLETİŞİMİ GELİŞTİRMEK"

Güneş Mahallesine yaptığı ziyarette Başkan Hamdi Bilge Aktaş'a Belediye Başkan Yardımcıları Muhammet Hilmi Ceylan ve Abdullah Aktaş, İlçe Emniyet ve Milli Eğitim Müdürleri ile İlçe Jandarma Komutanı da eşlik etti. Burada Güneş Mahalle Muhtarı ile bir araya gelen Başkan Aktaş, binanın bir kurs merkezi olarak kullanılmasının yanı sıra, sergi ve toplantı salonu, taziye kabulü ile diğer sosyal etkinlikler için de yararlanılabileceğini ifade etti. Hedeflerinin özellikle mahalle sakini komşular arasında sosyal paylaşım ve iletişimi geliştirmek olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, "Zira teknolojik gelişme ve kent yaşamının karmaşası, insanların birbirleriyle doğrudan iletişim kurmasının önüne geçti. Bu tür sosyal donatı alanları ve mahalle evleriyle, eski mahalle kültürünü canlı tutmak, komşular arasındaki iyi ilişkileri pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Güneş Mahallesinde inşa ettiğimiz bu tesis, mahalle sakinlerinin ihtiyaç duyabileceği birçok sosyal faaliyetleri de bünyesinde barındıracak. Burada çeşitli meslek ve beceri edindirme kurslarının yanı sıra bunlara ilişkin dönem sonu sergileri, dinletiler de düzenlenebilecek. Cenaze sahibi vatandaşlarımız, taziye kabulünü bu merkezimizde gerçekleştirebilecek. Özellikle mahalle sakini kadınlar bu tesiste bir araya gelip çeşitli sosyal etkinliklerde bulunabilecek. Güneş Mahallesi ve civar mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımız tesisin her alanından azami ölçüde yararlanabilecek. Bu konuda mahalle muhtarımızla da görüş birliği içerisinde olduk. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün sorumluluğu altında hizmet verecek olan tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Binanın yapım sürecinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.

Akdeniz Belediyesi Mahalle Evinin 380 metrekare kapalı alanı bulunuyor. Biri 120, diğeri 90 metrekare olan 2 büyük salonu bulunan mahalle evinde, lavabo, çay ocağı ve mutfak bölümü de yer alıyor. (bülten)

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA