TARSUS VELİLER, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NÜN ODASINI BASTI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

TARSUS VELİLER, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NÜN ODASINI BASTI


 

’Suriyeliler okula yerleştirilecek’ söylentisi üzerine veliler tepki gösterdi

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘Suriyeliler okula yerleştirilecek’ söylentisi üzerine aileler, Milli Eğitim Müdürünün odasını bastılar. 

Hasan Karamehmet İlkokulu bahçesinde toplanan yaklaşık 100 kişilik veli grubu, 150 metre mesafedeki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüdüler.
Veliler, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, Hasan Karamehmet İlkokulu'nun kullanılmayan binasına bugün saat 5’ten sonra Suriyeli mültecilerin yerleştirileceği şeklinde bilgi aldıklarını dile getirerek, buna izin vermeyeceklerini, konuyu Mili Eğitim Müdürü ile görüşmek istediklerini söylediler.
Milli Eğitim Müdürlüğü girişinde özel güvenlik görevlileri tarafından durdurulan veliler, alkışlar ve sloganlarla Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’yı dışarıya davet ettiler.
Milli Eğitim Müdürü Kalaycı’nın aşağıya inmemesi üzerine veliler topluca x-ray ve güvenlik görevlilerini geçerek makam odasının bulunduğu birinci kata çıktılar.
Makam odasında Milli Eğitim Müdürüne ‘biz okulumuzda Suriyeli istemiyoruz’ şeklinde tepki gösteren velilere, müdür Kalaycı’nın ‘böyle bir şey yok’ demesine rağmen tartışmaya devam ettiler. Müdürün odada yaptığı açıklamayı yeterli görmeyen veliler Milli Eğitim Müdürünün dışarıda bekleyen diğer velilere de açıklama yapmasını istediler. Bunun üzerine aşağıya inen Milli Eğitim Müdürü Kalaycı, çevik kuvvet ve polisler arasında açıklama yaparak velilerin ikna olmasını sağladı.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, güvenlik önlemelerini aşarak makam odasına giren velilerin bu şekilde tutum takınarak odasına dalmalarını bir baskın olarak nitelendirip haklarında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Kalaycı, odasında velilerin tepki gösterdiği konunun dedikodudan ibaret olduğunu, kendilerinin okula Suriyeli sığınmacıların yerleştirilmesi gibi bir düşünce veya bu konuda herhangi tasarruflarının olmadığını dile getirdi.
Velilerin Milli Eğitim Müdürlüğüne topluca gittiği ihbarını alan emniyet güçlerinin çok sayıda zırhlı araç ve personel ile Milli Eğitim Müdürlüğü önünde önlem aldıkları gözlendi. (iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA