Çukurova Havalimanı ihalesinde sona doğru | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Çukurova Havalimanı ihalesinde sona doğru


 

Yapımı yılan hikayesine dönen Çukurova Havalimanı’nın son yapılan ihalesini kazanan firmanın 1 hafta içinde açıklanacağı bildirildi.

Mersin’in yıllardır yapımını dört gözle beklediği Çkuroa Havalimanı’nda umutlar yeniden yeşerdi. 16 Mayıs’ta ihaleye çıkılan ancak Kamu İhale Kurumu’na yapılan itiraz nedeniyle beklemede olan tesisin yapım işini kazanan firmanın bir hafta içinde açıklanacağı bildirildi. 

AKP Mersin İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Çukurova Havaalanı ile ilgili açıklamalarına yer verildi. Çukurova Bölgesel Havalimanı yolunu karayolları ağına alarak kamulaştırma çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Elvan, "Yine Gülnar-Büyükeceli ile Fındıkpınarı-Tepeköy yolunu karayolları ağına aldık. Şu anda 22 ayrı noktada karayolları ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Erdemli-Ayrancı yolunun tamamını yapacağız ama ilk olarak bu yolun ilk 10 kilometresini bölünmüş yol yapacağız. Bunla ilgili çalışmalarımız da başladı" ifadelerini kullandı.

DEĞİRMENÇAY BARAJI İHALEYE ÇIKIYOR 
Bunun yanı sıra Değirmençay Barajı'nın da ihalesine çıkıldığını ve 17 Ocak’a kadar tekliflerin beklendiğini dile getiren Elvan, Erdemli Adliyesi için de ihaleye çıkıldığını ve teklifleri almaya başladıklarını kaydetti. Çukurova Havalimanı ihalesinin 16 Mayıs 2016'da yapıldığını hatırlatan Elvan, şöyle devam etti; "Ancak Kamu İhale Kurumuna itiraz oldu. İhaleyi alan firma yeniden belirlendi. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığımız bir hafta içinde ihaleyi hangi firmanın kazandığını ilan edecek ve yapımına hızla başlanacak. İnşallah önümüzdeki 15 gün içerisinde Mersin’de yaptıklarımızla ilgili bir yıllık değerlendirme yapacağız. Biz neyin sözünü verdik? Neyi gerçekleştirdik ve neyi gerçekleştireceğimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Bizim her şeyimiz açık ve şeffaf. Allah’ın izniyle bizde yanlış olmaz. Tarsus’a üniversite sözümüzü de tutacağız kimse merak etmesin. Ne söz verdiysek hepsinin arkasındayız kimse merak etmesin.”

“ÇALIŞMAYANLARA YOL VERİLECEK”
Partisinin il ve ilçe yöneticilerine uyarılarda da bulunan Bakan Elvan, “Bundan sonraki süreçte çalışmalarımızı daha arttıracağız. Bundan sonra il ve ilçe yöneticilerimizin yaptığı faaliyetleri yakından takip edeceğim. Kimse kusura bakmasın. Çalışmayan arkadaşımıza yol vereceğiz. İlçe başkanlarımız başarı için birbirleriyle yarışacak. Mersin’de girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı kalmayacak. Bu ekip ve bu yönetim bunu yapabilecek güçte ve yetenektedir. Sizin desteğiniz olmadığı müddetçe biz güçlü bir şekilde karar veremeyiz. Önemli bir süreçten geçiyoruz. Zaman mücadele etme zamanı” diye konuştu. (bültendir)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA