EMEKÇİLERE MİTİNG İZNİ ÇIKMADI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

EMEKÇİLERE MİTİNG İZNİ ÇIKMADI


 

KESK Mersin Şubeler Platformu’nun 10 Aralık tarihinde Mersin’de gerçekleştirmek istediği mitinge güvenlik gerekçe gösterilerek izin verilmedi.

Mehmet Nabi Batuk

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) ihraç edilen ve açığa alınan üyeleri ile ilgili olarak, 10 – 11 Aralık 2016 tarihleri arasında 5 bölgede gerçekleştireceği mitinglerden Mersin Mitingine güvenlik sorunu gerekçe gösterilerek izin verilmedi. Bir dizi toplantılar yapmak üzere Mersine gelen Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Yönetim Kurulu Eş Başkanı İbrahim Kara, Mersin mitinginin yasaklanmasına Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın açıklaması ile tepki gösterdi. 

“EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTEDİĞİMİZDE MEYDANLAR BİZE YASAKLANACAK”
Yaptığı açıklamada 15 Temmuz’dan sonra meydanlardaki demokrasi nöbetlerine kamu ve sivil toplum örgütlerinden gelen katılım çağrılarını hatırlatan Kara, “Meydanlar tankların değil milletindir, demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara gelin’ diyenler bugün meydanlarda tankları koymuyor ama TOMA ve panzerleri koyuyor, demokratik hakkını kullananları ise cop ve gazla darp edip gözaltına almaktan geri kalmıyorlar. Mersin mitingimize Valiliği güvenliği gerekçe göstererek izin vermemiştir. Kendileri Meydanlarda sözde demokrasi istediklerinde güvenlik sorunu olmayacak, biz emek, barış ve demokrasi istediğimizde meydanlar bize yasaklanacak. Darbeye geldiğinde herhangi, bir sorun yok ama diktatörlüğe karşıyım dersen ihraç edilecek, cezaevine gönderileceksin. İşte onların demokrasi anlayışı” diye konuştu.  


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA