YATIRIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILIYOR | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

YATIRIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILIYOR


 

Mersin’de yatırımı etkileyen fiziki, finansal ve beşeri faktörler ile ilgili ortaya çıkan bulgular üzerinden yatırımının önündeki engeller ve somut çözüm önerileri görüşüldü.

Haber Merkezi

Mersin Valiliği himayelerinde Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) koordinasyonunda hazırlanan “Mersin Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi” kapsamında Mersin’in ekonomik ve sosyal kalkınmasında öne çıkan sektörlerin temsilcileri ve meslek odaları ile bir odak grup toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda Mersin Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mesut Özcan, yatırım destek ve tanıtım stratejisinin amacı ve hazırlık süreci hakkında bilgi verirken; önceki hafta Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın himayesinde, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda ortaya çıkan bulguları anlattı. 

“AJANSIN DEĞİL MERSİN’İN EYLEM PLANI OLACAK”
ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu da konuşmasında çalışmanın amacına değinerek, “Adana ve Mersin ili için yatırımın önündeki temel sorunları tespit etmek için bu çalışmayı başlattık. Bu çalışmada hangi sektörleri ön plana çıkarıp, hangi hedef gruplarına yönelik nasıl tanıtımlar yapabileceğine yönelik eylem planı ortaya koyacağız.” dedi.
Yatırım destek ve tanıtım stratejisinin ÇKA Yönetim Kurulu’ndan sonra yürürlüğe gireceği, dolayısıyla resmi belge niteliğinde olduğunu belirten Altunsu; çalışmanın ajansın değil ilin yatırım destek ve tanıtım stratejisi ve eylem planı olacağını, bu nedenle önem arz ettiğini ifade etti. Toplantıda Mersin ilinde yatırımı etkileyen fiziki, finansal ve beşeri faktörler ile ilgili ortaya çıkan bulgular üzerinden yatırımının önündeki engeller ve somut çözüm önerileri görüşüldü. 
Yatırım destek ve tanıtım stratejisinin bir sonraki aşamasında Valilik himayesinde Mersin’deki ilgili kurum ve kuruluşların katılımı ile eylem planı toplantısı gerçekleştirilecek. Hazırlanacak bu strateji ve eylem planı ÇKA Yönetim Kurulu tarafından kabul edildikten sonra 6 ayda bir gelişmeler değerlendirilecek ve yatırım konusunun il gündeminde sürekli olarak yer alması sağlanacak. 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA