“EKMEĞİMİZ ELİMİZDEN ALINDI”


 

Mersin’de BES üyelerinin son yayınlanan KHK ile memuriyet görevinden ihraç edilmesi Vergi Dairesi önünde protesto edildi.

Mehmet Nabi Batuk

Önceki gün yayımlanan Karar Hükmünde Kararname (KHK) ile Mersin’de Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi 5 memurun ihraç edilmesi Vergi Dairesi Hizmet Binası önünde protesto edildi. Kendisi de ihraç edilen memurlar arasında yer alan BES Şube Başkanı Yusuf Kaya, yapacakları açıklamaya izin alınmadığı gerekçesiyle izin verilmemesine sert tepki gösterdi. Mersin Valiliği’ne 48 saat önce bildirmedikleri için yapacakları açıklamaların yasaklandığını belirten Kaya “Biz niye ekmeğimizden edildik demek için buraya geldik” diye konuştu.

Kararname’nin Salı günü çıktığını ve 48 saat önceden Mersin Valiliği’ne bilgi verebilmelerinin imkânsız olduğunu kaydeden Kaya, “Ne yazık ki bu kadar emniyet görevlisinin olduğu yerde gerekçe gösterdikleri şey bizim güvenliğimizi alamamakmış. Kamu düzeni bozuluyormuş. Bizim çocuklarımız okula gidemeyecek. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık masraflarını karşılayamayacağız. Ev kiralarımızı ödeyemeyeceğiz. Banka borçlarımızı ödeyemeyeceğiz. İşimiz elimizden alınmış. Bu hukukidir. Niye bizi işten attınız demek suçtur” dedi. 

 

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA