MERSİN VERGİ DAİRESİ’NDE ORTAK VEZNE DÖNEMİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MERSİN VERGİ DAİRESİ’NDE ORTAK VEZNE DÖNEMİ


 

Uray, Liman ve İstiklal Vergi Dairelerinde faaliyet gösteren vezneler kapatılarak ortak vezne uygulamasına geçildi..

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, mükelleflere daha hızlı hizmet vermek amacıyla ana hizmet binasında bulunan Uray, Liman ve İstiklal Vergi Dairelerinde faaliyet gösteren veznelerin kapatılarak ortak vezne uygulamasına geçildiğini bildirdi.  Güngör, uygulamadan farklı binada bulunan Toros Vergi Dairesi mükelleflerinin de yararlanabileceklerini belirtti. 

Vergi Dairesi Başkanı Güngör, ortak vezne uygulamasına ilişkin İHA muhabirine açıklama yaptı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın, vergi ve diğer kamu gelirlerinin tam ve zamanında tahsil edilmesini sağlamak üzere ödeme seçeneklerini geliştirmeye devam ettiğini söyleyen Güngör, “Gelir İdaresi Başkanlığı, mükellefleri vergisel yükümlülükleri konusunda etkin bir biçimde bilgilendirerek ülkemiz mali yönetiminde önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedir. Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı olarak mükelleflerimize daha etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla ana hizmet binamızın farklı katlarında hizmet sunan Uray, Liman ve İstiklal Vergi Dairelerinde faaliyet gösteren vezneler kapatılarak, aynı hizmet binamızın birinci katında 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren ortak vezne uygulamasına geçilmiştir. Yeni oluşturulan ortak veznelerden Uray, Liman, İstiklal Vergi Daireleri mükellefleri ile il merkezinde farklı binada hizmet veren ve mevcut vezneleri faal olan Toros Vergi Dairesi mükellefleri de yararlanabilecektir. Böylelikle yoğunluğun yaşandığı veznelerdeki iş yükü paylaşılarak, mükelleflerimize en kısa sürede verimli ve hızlı tahsilat hizmeti verilmesi sağlanacaktır” dedi. (İHA)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA