MÜTEAHHİTLERİN GÖZÜ 5 BİNLİK PLANDA! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MÜTEAHHİTLERİN GÖZÜ 5 BİNLİK PLANDA!


 

Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret ederek, 1/100 binlik planın Meclis’ten geçmesinin ardından 5 binlik planı beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi

Başkan Nesim Ekinci ziyarette Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edilen 1/100 binlik planın, Mersin’e hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Bu planın kentimize hayırlı olmasını diliyoruz. Planlar bir kentin önünü açacak önemli adımlardır. Mersin, planların Meclisten geçmesini beklerken bu sürede yatırım anlamında ciddi bir geç kalnımışlık yaşamıştır. İnşaat sektörümüzün önü, bir süredir bu planlara ilişkin tıkanmış durumdaydı. Çevre planı ve imar planları Meclis'ten geçmediği için çivi çakamaz hale gelmiştik. Bu atılan adımın ardından en kısa sürede 1/5 binlik planın da çıkarılmasını istiyoruz. Çevre planının çıkmasında destek veren herkesi tebrik ediyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 
Plana ilişkin bazı tartışmaların da gündemde olduğuna değinen Nesim Ekinci, uluslararası anlaşmaların Anayası’nın da üzerinde olduğuna dikkati çekerek, "1/100 binlik çevre planının Meclis'ten geçmesi son derece önemli ancak plan beraberinde farklı tartışmaları da beraberinde getirdiyse de, hepimiz biliyoruz ki uluslar arası anlaşmalar Anayasa'nın da üzerindedir. Temennimiz, 1/5 binlik planın da bir an önce Meclis'ten geçmesi ve kentin önünün açılmasıdır" dedi. 
Ayrıca, ziyaret sırasında inşaat sektöründe yaşanılan sorunlar da aktarıldı. 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA