Fotoğraf Yarışması’nda sona doğru | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Fotoğraf Yarışması’nda sona doğru


 

Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) ve Mersin Fotoğraf Derneği (MFD) işbirliğinde düzenlenen “Mersin Deniz Ticaret Odası Ulusal Fotoğraf Yarışması”nın jüri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Denizciliğe dikkat çekmek ve fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla MDTO sponsorluğunda MFD işbirliği ile düzenlenen fotoğraf yarışmasına eser kabulü 25 Eylül tarihinde sona ermişti. Yarışmaya gönderilen bini aşkın fotoğraf Mersin Fotoğraf Derneği’nde düzenlenen toplantıda, seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi.
MDTO Basın Danışmanı ve gazeteci Ali Adalıoğlu, MFD Yönetim Kurulu Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı Mural Ünal, MFD temsilcisi ve Fotoğraf Sanatçısı Selami Türk, AKUT Yönetim Kurulu Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı Nasuh Mahruki, Fotoğraf Sanatçısı Niko Guido, Program Yapımcısı ve Fotoğraf Sanatçısı Wilco Van Herpen’ın jüri üyesi olarak görev aldığı değerlendirme toplantısı Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Ufuk Ağma gözetiminde yapıldı. Yarışmada, salon başkanlığını ise MFD temsilcisi Sezin Gökgün üstlendi.
Deniz ve İnsan kategorisinde 569, Deniz ve Ticaret kategorisinde 336, Sualtı Dünyası kategorisinde 106 fotoğrafın değerlendirmeye alındığı yarışmada, ödüle layık görülen kategori birincileri 3.000 TL, ikincileri 2.000 TL ve üçüncüleri 1.000 TL para ödülü almaya hak kazanırken, MFD altın, gümüş ve bronz madalya ile 5 mansiyon ödülü de sahiplerini buldu. Yarışmanın sonuçları 10 Ekim 2016 tarihinde açıklanacak.
Yarışmaya ilişkin görüşlerini paylaşan Fotoğraf Sanatçısı Niko Guido, dünyada üyesi olduğu tek fotoğraf derneğinin Mersin Fotoğraf Derneği olduğunu ve Mersin’de olmaktan çok keyif aldığını söyledi. Fotoğraf sanatına destek vermenin önemli olduğunu ve bunun artması gerektiğini vurgulayan Guido, “Bir deniz ticaret odasının herhangi bir sanat dalını desteklemesini ayakta alkışlıyorum” ifadelerini kullandı.
AKUT Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı Nasuh Mahruki ise yarışmayı düzenleyen her iki kuruma da teşekkür ederek, bu tür yarışmaların ve başarının ödüllendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti. “Marifet iltifata tabidir diye bir lafımız var” diyen Mahruki, “Yani başarının ödüllendirilmesi gerekir ki, başka insanlar, başka gençler de o başarıya ulaşmak için motive olup, mücadele etsinler. O yüzden bu tür yarışmalar son derece önemlidir. Kimse yaptığı işi yarışmada ödül kazanmak için yapmaz. Ama bu tür ödüllendirmeler, değerlendirmeler ve rekabet insanlara kendilerini başkaları ile kıyaslama fırsatı verir. Kendi içinde neleri daha iyi yapması gerektiği konusunda farkındalığı geliştirir. Yapıcı rekabet son derece faydalıdır. Hem bireyi, hem sistemi geliştirir” şeklinde konuştu.
MDTO’nun böylesi yarışmalara destek vererek çok doğru bir iş yaptığını kaydeden Mahruki, “İnsanlara bu alanda kendini geliştirebilecekleri fırsatları sunmak, bunun için kaynak aktarmak, düzgün insanları bir araya getirmek son derece önemli. O yüzden bir vatandaş olarak kendilerini tebrik ederim, teşekkür ederim. Bahsettiğim o farkındalıkların, bireyin ve sistemin gelişmesinin yolu buralardan geçiyor. O nedenle, buna çok ihtiyacımız var ” diye konuştu.
Değerlendirme toplantısının sonunda MDTO Genel Sekreteri Korer Özbenli tarafından jüri üyelerine plaket takdim edilirken, MFD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal ise teşekkür belgesi sundu.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA