“Onarımı Bizden Okuması Sizden’ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

“Onarımı Bizden Okuması Sizden’


 

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) ile Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) ortaklığıyla gerçekleştirilen ‘Onarımı Bizden Okuması Sizden’ projesiyle, Kuvayi Milliye ve Akdeniz Kıbrıs İlkokulu onarıldı. Hemen her şeyinin yeniden yapıldığı okulların açılışı bugün yapılırken, yenilenen ok

2012 yılında MIP ile TİKAV ortaklığıyla hayata geçirilen ‘Onarımı Bizden Okuması Sizden’ projesiyle bugüne kadar birçok okul onarıldı. Bu yılda proje kapsamında Kuvayi Milliye ve Akdeniz Kıbrıs İlkokulu baştan aşağı yenilendi. Her iki okulunda iç ve dış zeminleri yenilenerek, seramik ile kaplandı. Genel tadilatları yapılan okullarda, binaların iç ve dış cephe ile bahçe duvarlarının boya, badanaları yapıldı. Proje ile her iki okulun elektrik tesisatı, sınıf ve oda kapıları, askıları, duvar panoları, okul çeşmeleri, Atatürk büstü, sınıf ve öğretmeler odası dolapları, mutfak mobilyaları yenilendi. Ayrıca kız ve erkek tuvaletleri ile ana sınıfı binalarının bakım ve onarımı da yapıldı. Okulların teslim töreni, Kuvayi Milliye İlkokulu bahçesine yapıldı. 

Törene; Toroslar Kaymakamı Kaya Çıtak, MIP Genel Müdürü Frans Jol, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, MIP Finans Grup Müdürü Yüksel Nuri Peker ile TİKAV ve MIP yönetim kurulu üyeleri katıldı. Okulun açılışı öncesi konuşan TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, "Eğitim camiasına ve bütün öğrencilerimize başarılar, huzurlu bir eğitim yılı olmasını istiyorum. Devlet, sivil toplum örgütü ve özel sektörün işbirliğinin en güzel örneklerinden birini burada yaşıyoruz. TİKAV olarak biz eğitime gençlerin gelişimine adanmış bir sivil toplum kuruluşuyuz. Mersin Liman İşletmeleri de bulunduğu şehre katkı veren, pek çok şeye değer katan bir şirkettir. Güçlerimizi birleştirerek, devletimize destek, milletimize hizmet için çaba harcıyoruz. Bugün 2 okulumuzun daha onarımını bitirdik. Görüldüğü gibi iyi işlere imza atıyoruz" diye konuştu.

"MIP OLARAK MERSİN'DEKİ BİRÇOK ÖNEMLİ PROJENİN İÇİNDE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"
MIP Finans Grup Müdürü Yüksel Nuri Peker ise MIP ve TİKAV işbirliği ile her yıl gerçekleştirdikleri okul onarımlarını bu yıl 2 okulda yaptıklarını söyledi. Kuvayi Milliye İlkokulunda okuyan öğrencilerle, bu okulda okuyan çalışanları sayesinde tanıştıklarını belirten Peker, "Çalışanlarımız önce anne, babalarının sonra kendilerinin şimdi de çocuklarının okuduğu bu okulun bakım ve onarıma ihtiyacı olduğunu bize ilettiklerinde duyarsız kalamadık. Bunla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de onayını alarak projemize dahil ettik. Haziran ayından beri devam eden onarım çalışmalarımızda aktif olarak yer alan çocukları bu okulda okuyan MIP çalışanları ve aileleriyle TİKAV’ın bursiyer öğrencilerinin emekleriyle geldiğimiz bu noktayı görmekten gurur duyuyoruz. MIP olarak bu projenin dışında Mersin’de gerçekleştirilen birçok önemli projenin de doğrudan veya dolaylı olarak içinde olmaya çalıştığımızı, bunu bir görev olarak kabul ettiğimizi, sonraki yıllarda da bu vizyonun değişmeden devam edeceğini belirtmek isterim. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"EĞİTİM GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMA OLAYIDIR"
Toroslar Kaymakamı Kaya Çıtak da eğitimi sadece okulda öğretmenin öğrencilere öğretmiş olduğu konulardan ibaret bir faaliyet olarak kabul edemeyeceklerini vurgulayarak, "Eğitim ve öğretim başta konusu yavrularımızı geleceğe hazırlamak olan öğrenci, öğretmen, veli, idareci ve tüm toplum katmanlarını kapsayan ve birinci derece de etkileyen en önemli faktördür” dedi. Konuşmaların ardından emeği geçenlere plaketleri verildi. Ardından protokol üyeleri tarafından okulun açılış kurdelesi kesildi. (İHA)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA