Suriyeli öğretmenlere mesleki yeterlilik eğitimi | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Suriyeli öğretmenlere mesleki yeterlilik eğitimi


 

Mersin’de Geçici Eğitim Merkezleri’nde gönüllü olarak görev yapan Suriyeli öğretmenlerin pedagojik ve mesleki yeterliliklerinin yükseltilmesi amacıyla eğitim kursu başlatıldı.

Haber Merkezi

Mersin’de 7 farklı ilçede olan Geçici Eğitim Merkezleri’nde gönüllü olarak görev yapan ve yapabilecek olan Suriyeli öğretmenlere yönelik planlanan eğitim kursu başladı. Kursa 825 aktif olarak gönüllü görev yapan ve 218 görev yapabilir durumda olan Suriyeli öğretmen katılıyor.
 
EĞİTİM KURSLARI 6 FARKLI İLÇEDE YAPILACAK
 Kurs aynı anda 6 farklı ilçede yapılan açılış programlarıyla başladı. İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz ve Acil Durum ve Göç Eğitimi İl Koordinatörü Murat Bağış, Toroslar ilçesinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen açılış programına katıldı. Buradaki açılışa İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Acil Durum ve Göç Eğitimi İl Koordinatörü Murat Bağış, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Kazancı, Toroslar’da açılmış olan Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörleri Onur Türkyılmaz ve Emre Bukan, formatör öğretmenler ile 120 kursiyer gönüllü Suriyeli öğretmen katıldı.
 
PEDAGOJİK VE MESLEKİ YETERLİLİKLERİ YÜKSELTİLECEK
Milli Eğitim Bakanlığı’nca programlanan eğitim kurslarıyla Suriyeli öğretmenleri hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda geliştirmenin hedeflendiğini söyleyen Bağış, yürütülen eğitim öğretim hizmetlerinin kalitesini arttırmak, öğretmenlerin pedagojik ve mesleki yeterliliklerini yükseltmek amacında olduklarını ifade etti.
Açılışta Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Kazancı da okulla ilgili bilgi vererek, okullarının Suriyeli öğrencilere açık olduğunu söyledi ve öğretmenlerden hem kendi okullarına hem de bütün resmi okullarımıza öğrencileri yönlendirmelerini istedi.
 
GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER SINAVA GİRECEK
Kurs 2 hafta süreyle devam edecek. Kursun sonunda kursiyerlerin başarısını değerlendirmek amacıyla 100 sorudan oluşan ve eğitim kursunda işlenen tüm konuları kapsayan dört seçenekli çoktan seçmeli test sınavı yapılacak. Sınavda 100 üzerinden 45 puan alanlar başarılı sayılacaklar. Başarılı olan Suriyeli gönüllü öğretmenlere eğitim sonunda Kurs Sertifikası verilecek.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA