Şaka gibi önlem! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Şaka gibi önlem!


 

İki yıldır işletilemeyen Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (MEŞOT), valilik ve emniyet güvenlik önlemi alındığını açıkladı!

Haber Merkezi

 

Mersin Valiliği, Ramazan Bayramı'nın huzur, barış ve güvenlik içerisinde, milli birlik ve beraberlik duygularıyla kutlanması amacıyla kentte bir dizi önlem aldı.

Ancak alınan önlemler kapsamında 2 yıldır işletilemeyen Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde (MEŞOT), başvurulan tedbirler dikkat çekti. Esnafların; yüksek kira bedellerini gerekçe göstererek girmediği otogarda, 81 işyeri bulunurken faaliyet gösteren veya otogara girip yolcu alıp-indiren firma sayısı 10’u bulmuyor.

Otogar da yaşanan kriz nedeniyle Adıyaman’ın Besni ilçesinden düğün için Mersin’e gelen 65 yaşındaki Şerifnaz Türkeç, yolculuk ettiği otobüsün altında kalarak yaşamını yitirmişti.

 

YOĞUNLUK BEKLENİYOR!

Yapılan yazılı açıklamaya göre, bayram ve yaz tatili nedeniyle karayollarında artacak trafiğin güvenliği ve akıcı hale getirilmesi için İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları arttırılarak, en üst düzeyde tedbirler alınacak ve devriye hizmetleri uygulanacak.

Yolcuların bayram dolayısıyla herhangi bir şekilde rahatsız edilmemeleri bakımından otogar, istasyon, liman, şehir içi otobüs durakları ile halkın alışveriş yaptığı yerlerde gerekli güvenlik önlemleri alınarak daha dikkatli ve titiz davranılacak, böylesi yerlerde bayram süresince nöbetçi personel bulundurulması sağlanacak. Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması ve şehir içi trafiğin akıcı hale getirilmesi amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak, itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurluklar vatandaşların müracaatlarına açık tutulacak. İl gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü, ilçe kaymakamlıkları ve belediyelerce gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan ve toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacak.

Ekmek darlığı çekilmemesi için esnaf ve sanatkarlar odaları birliği başkanlığınca gerekli önlemler alınacak. Bayram arifesinde ve bayram süresince bankalarda, PTT şubelerinde, büyük mağazalarda ve plajlarda yığılma olacağından bu gibi yerlerde güvenlik önlemleri arttırılarak devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacak. Bayram süresince halkın sağlıkla ilgili sorunlarının çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulması konusunda üst yöneticiler tarafından önceden planlama yapılacak. Sosyal hizmet kurumlarında barınanların, aileleri veya vatandaşlarca yapılacak ziyaretlerine esas olmak üzere gerekli tertip ve düzenlemeler aile ve sosyal politikalar müdürlüğünce alınacak. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından tespit edilen yoksul ailelere bayram öncesi gıda, giyecek ve benzeri yardımlar yapılacak, müftülüklerimiz tarafından ise vaazlarda küskünlük ve dargınların sonlandırılması, huzurun, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi konuları işlenecek. Elektrik kesilmelerine karşı Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Mersin İl Müdürlüğü tarafından yeteri kadar ekip göreve hazır bulundurulacak. Telefon arızalarına karşı telekom müdürlüğü arıza ekiplerini hazır bulunduracak. Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri bilim, sanayi ve teknoloji müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecek. Meydana gelebilecek yangın veya doğal afetlere anında müdahale için belediyeler ve afet ve acil durum müdürlüğünün üst yöneticileri tarafından önceden planlama yapılacak, yeterli ekip teçhizatları ile birlikte hizmete hazır halde bulundurulacak.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA