“1 Temmuz denizlerimizin bağımsızlığıdır” | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

“1 Temmuz denizlerimizin bağımsızlığıdır”


 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutladı. Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “1 Temmuz denizlerimizin bağımsızlığıdır” diyen Aşut, denizciliğin ülke ekonomisi için vazgeçilmez bir sektör olduğunu belirtti.

Haber Merkezi

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinden Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar ekonomik anlamda her zaman yabancıların hakimiyetinde kalmış olan karasularımız için 1 Temmuz tarihinin önemine işaret eden Aşut, “1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren ‘Kabotaj Yasası’ ile Türkiye kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan etmiş ve denizlerini yabancıların kontrolünden ve tekelinden kurtarmıştır. Denizcilik sektörümüz, gemi inşası başta olmak üzere yatçılık, kıyı tesisleri ile turizmi, balıkçılık ve gıda sektörlerini destekleyen çok önemli bir ekonomik değerdir. Bugün bizlere düşen görev; denizciliğimizi gelecek nesillere daha gelişmiş bir halde bırakmamızı sağlayacak çalışmalar yapmak ve projeler üretmektir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konudaki her çalışmayı önemsiyor ve destekliyoruz. Denizcilerimiz başta olmak üzere deniz kenti Mersin'in 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyor, ülkemize denizlerini tekrar armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA