“Gericiliğe karşı gelecek bizim” | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

“Gericiliğe karşı gelecek bizim”


 

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin okul müdürüne sırtını dönerek protesto etmesinin ardından yayımladıkları bildiri tüm Türkiye’de yankı buldu. Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi öğrencileri de bildiri yayımlayarak mücadeleye ortak oldu.

Haber Merkezi

Tevfik Sır Gür Lisesi öğrencileri ve mezunları eğitimdeki gerici kuşatmaya ve yandaş müdürlere karşı bildiri yayımladı. “Gericiliğe karşı sıra arkadaşlarımızla her zaman dayanışmayı büyüteceğiz. Gericilere, Ensarcılara, tacizcilere karşı gelecek bizim” denilen bildiride 4+4+4 eğitim sisteminden Mersin’in pilot bölge olarak seçildiği 4 gün okula 1 gün camiye projesine birçok gerici proje hazırlandığı vurgulandı ve bunlara karşı mücadele çağrısı yapıldı.
Tevfik Sırrı Gür Lisesi öğrencileri ve mezunlarının yayımladığı bildiri şöyle: “Ülkemiz yıllardır gericiliğin kuşatması altına alınmaya çalışılmakta, eğitim sistemimizin de bunun üzerinden yeniden kurgulanmak istenmektedir. 4+4+4 eğitim modeliyle çocuk işçiliğinin ve çocuk evliliklerinin önünü açanların, kentimizdeki okullarda kadın ve erkek öğrencilerin 45 santimetreden daha fazla yakalaşamayacağı kararlarını alanların, oyun çağında çocukları 4 gün okula 1 gün camiye götürenlerin, yani bir bütün halinde ülkenin saraylarından başlayıp en alt tabakalarına kadar uzanan bir gericileşme zincirinin parçalanması için bir kıvılcım da biz yakıyoruz. Tevfik Sırrı Gür Lisesi öğrenciler ve mezunları olarak gençliğin muhalefetinin alacağı bütün kararlarda üzerimize ne düşerse yapacağımızı, gericilere karşı sıra arkadaşlarımızla her zaman dayanışmayı büyüteceğimizi kamuoyuna açıklıyoruz. Gericilere, Ensarcılara, tacizcilere karşı gelecek bizim.” 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA