Pozitif yaklaşım eğitimleri Mersin’e uzanıyor | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Pozitif yaklaşım eğitimleri Mersin’e uzanıyor


 

POZ-İŞDER; toplumsal olarak en çok ihtiyacımız olan ‘pozitif yaklaşım’ için eğitimler, kurslar ve seminerler düzenleyen POZ-İŞDER Mersinlilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Gülsen Kaya

Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği (POZ-İŞDER), topluma faydalı olabilmek adına yürüttüğü faaliyetlerini Mersin’de de sürdürecek.

Son olarak Adana’da CHP ve AKP Seyhan İlçe Kadın Kolları Teşkilatlarına yönelik “Etkili İletişim” semineri verdiklerini anımsatan Dernek Başkanı Özlem Pekduraner, etkili iletişim kurabilmenin önemine değindi.

Topluma faydalı olabilmek adına yürüttükleri faaliyetlerin günden güne önemini arttırdığını söyleyen Pekduraner, toplumun bu faaliyetlere katılımını sağlamak amacıyla bu tür etkinliklerin Mersin’de de devam edeceklerini söyledi.

 

“SEN DEĞİL, BEN DİLİNİ KULLANMALIYIZ”

“Birbirimize karşı açık ve dürüst olmamız gerekir” diyen Pekduraner, kişilerin birbirlerine karşı anlayışlı, hoşgörülü ve saygılı olmalı, farklılıkları hoş görmeli, tutarlı olması gerektiğini, herkesin karşı tarafa kendi fikrini dayatmasının çatışma yaratacağını vurguladı.

 “Karşımızdakini kendine özgü nitelikleri ile kabul etmemiz gerekir” diyen POZ-İŞDER Başkanı Özlem Pekduraner, “Suçlayıcı, eleştirici, yargılayıcı ve kırıcı olan ‘sen’ dili yerine suçlayıcı olmayan, iletişimin sürmesini destekleyen, kişiye değil davranışa yönelik olan ‘ben’ dili kullanılmalı. İş hayatında ve özel hayatta başarının büyük çoğunluğu doğru iletişime dayanır. İletişimde sözlü ifadeler, dil ötesi olan öğeler önemli olduğu kadar beden dili ile verdiğimiz mesajlar da çok önemlidir. İletişimde engeller oluşturan kişilik, eğitim, sosyo-kültürel farklılıkları ve çevre farklılıklarını dikkate alarak empati kurulmalıdır. Etkili iletişim sayesinde doğru anlaşılma imkanı elde edilir ve fikirlere ve önerilere daha kolay destek bulunabilir” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA