Hastane koridorları böyle bir aşk görmedi


 

Hüseyin dede 57 yıllık eşinin kalp ameliyatını gözyaşları ve “Allah’ım beni al, onun hayatını bağışla” dualarıyla bekledi. Hatice nine uyanır uyanmaz “Kocam yemek yapamaz, beni eve gönderin” dedi.

Haber Merkezi

Mersin’in Tarsus ilçesindeki Medical Park Hastanesi, örneğine az rastlanacak bir aşka tanıklık ediyor. 75 yaşındaki Hüseyin Özcan, kalp krizi geçiren 73 yaşındaki eşi Hatice Özcan’ın ameliyatı sırasında kapıda gözyaşları içinde “Allah’ım, beni al, onun canını bağışla” diye dua etti. Ameliyat sonrası da yoğun bakım ünitesi önünden bir dakika bile ayrılmadı. Hatice nine ise narkozun etkisinden çıkar çıkmaz doktoruna “Kocam yemek yapmayı bilmez, beni hemen evime gönderin” dedi. Hüseyin Özcan, yoğun bakımda da eşini yalnız bırakmadı.

 

ÖNCE KALP PİLİ TAKILDI

Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı Köşkönü köyünde yaşayan Hatice Özcan, sırtında ağrı hissedince eşi ve çocukları tarafından önce Tarsus’taki bir kamu hastanesine götürüldü. Buradaki doktor Hatice ninenin kalbinde sorun olduğunu anlayınca Medical Park Tarsus Hastanesi’ne yönlendirdi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Veli Kaya’nın yaptığı anjiyo işleminden Hatice ninenin kalbine pil takıldı. Taburcu edilen yaşlı kadın kontrole geldiğinde 2’nci kez anjiyo işlemi yapılmak üzereyken acilen by-pass ameliyatına karar verildi.

 

“KOCAM SEFİL OLUR”

Hatice nine, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Mart tarafından operasyona alınırken, 57 yıllık eşi Hüseyin Özcan ağlayarak beklediği ameliyathane kapısında sürekli “Allah’ım beni al, onun hayatını bağışla” diye dua etti. Özcan, by-pass sonrası yoğun bakım servisinin önünden de ayrılmadı. Kısa süreyle içeri girmesine izin verilen Hüseyin dede, eşinin elini tutup öperek moral verdi. Hatice nine ise kendine gelir gelmez doktoruna “Bizim evimiz köyde. Kocam yemek yapmayı bilmez. Aç kalır, sefil olur. Beni bırakın evime gideyim” dedi.

 

“BİR KIŞ GÜNÜ EVLENMİŞTİK”

Çiftin aşkına tanık olan bütün hastane personeli gibi duygulanan Op. Dr. Özgür Mart, eşinin sevgisinin de katkısıyla Hatice ninenin durumunun iyi olduğunu ve artık kalp piline ihtiyacı kalmadığını söyledi. Dr. Mart’la birlikte eşini ziyaret eden Hüseyin Özcan ise 57 yıl önce görücü usulüyle, tarihini hatırlamadıkları bir kış günü evlendiklerini anlattı. Hüseyin dede, “24 yıl Almanya’da çalıştım. Sadece 8 ay eşim yanımdaydı. Sonra onu köye göndermek zorunda kaldım. Uzun yıllar hasretlik çektim. Onu çok seviyorum” diye konuştu. Hüseyin Özcan, 7 çocuk ve 21 torun sahibi olduklarını, köyde yalnız yaşadıkları söyledi.

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA