Kaçak kullanan ödesin! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Kaçak kullanan ödesin!


 

AK Parti’li Milletvekili Özkan, Elektrik Piyasası Kanunu ile ilgili “Herkes kendi borcunu ödeyecek, hiç kimse kimsenin borcunu ödemeyecek. Bu bağlamda öyle bir çalışma yapıldı” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan,TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkan, ahiliğin sosyal hayatın düzenlenmesinden iktisadi hayata kadar millet olmanın tüm özelliklerini içinde barındırdığını belirterek, Türk milletine sosyo-ekonomik bir düzen olduğunu söyledi. Özkan, “Ahilik yaklaşık bin yıla yakın süregelen ir gelenektir. Ahili ortaya koyduğu temel ilkeleriyle, toplumda yaşayan her kesimi kaynaştıran, bütünleştiren ve millet olma bilincini tüm toplumlara yayan sistemin adıdır. Günümüzde bu anlayışı Esnaf ve Sanatkarlarımız da, tüccarlarımız da görüyoruz. Bundan dolayıdır ki, esnaf, güvenin adıdır, kardeşliğin teminatıdır, birliğin sigortasıdır, ekonominin temel taşıdır” ifadelerini kullandı.

Elektrik Piyasası’na ilişkin soruya Özkan, “Herkes kendi borcunu ödeyecek, hiç kimse kimsenin borcunu ödemeyecek. Bu bağlamda öyle bir çalışma yapıldı” dedi.

Kayıp kaçağı kim kullandıysa onun ödeyeceğini belirten Özkan, “Bir çok bölgede kayıp kaçakların oranı yüzde 50’yi geçiyor. İsteyen istediği gibi kaçak elektrik kullanamayacak” şeklinde konuştu. (İHA)


   




Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 




  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 




sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA