“Esen Kal Mersin’… | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

“Esen Kal Mersin’…


 

Dr. Nedim İnce, Mersin’e 5 kitapla veda etti

Mersin kamuoyunun hekimliğinin yanı sıra radyo-televizyon programları, köşe yazıları, yelken sporuna yaptığı katkılar, siyasi kişiliği ve kitaplarıyla yakından tanıdığı Op. Dr. Nedim İnce, 30 yılını geçirdiği Mersin’e duygu dolu bir etkinlikle veda etti. Dostları, Dr. İnce’yi övgülerle uğurladı. 

KIYMET GÖKÇE 

Toros Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Nedim İnce, Mersin’e 5 kitap armağan ederek veda etti. Geçtiğimiz günlerde hekimlik görevinden emekli olmak için dilekçesini veren ve Balıkesir’in Ayvalık ilçesine yerleşecek olan Dr. İnce, kentten ayrılmadan önce ‘Esen Kal Mersin’ etkinliği düzenleyerek, 30 yıllık Mersin yaşamını dostlarıyla paylaştı. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinlikte, hekiminden siyasetçisine, garsonundan gazetecisine kadar birçok kesimden dostu, Dr. İnce’yi yalnız bırakmadı. Salon girişinde iki gencin keman dinletisiyle karşıladığı konuklar, etkinlikte Dr. İnce’yi yakından tanıyan ve 30 yılına tanıklık eden dostların paylaşımlarının yanı sıra Mersin’in bağlama üstatlarından Turhan Alıcı’dan türküler de dinlediler.
Dostlarının paylaşımlarında 30 yılda biriktirdiklerinin özeti anlatılırken, kimi zaman hüzün kimi zaman kahkahanın hakim olduğu etkinlikte, Dr. İnce’nin Mersin’de sağlıktan spora, siyasetten sosyal yaşama ve kitaba birçok alanda kent yaşamına katkıları dile getirildi. Gerek hekimlik görevinde birlikte çalıştığı meslektaşları ve sağlıkçılara kattığı değerlerin gerek köşe yazıları, radyo ve televizyon programları ile Mersin basınına verdiği desteklerin gerek yelken sporunun gelişmesine adına yürüttüğü çabaların ve gerekse son yıllarda kaleme aldığı kitaplarla kent kültürüne sunduğu katkıların aktarıldığı paylaşımlar, duygularla bütünleşti.

“MERSİN BÜYÜDÜ, BERABERİNDE BENİ DE BÜYÜTTÜ”
Mersin’den ‘Mersin’den Hayata Dair Esintiler’, ‘Sağlık Olsun-Hastalık-Hasta-Hekim’ ve ‘Hayatın İçinden Portreler’ adlı üç kitabının ardından yeni çıkardığı son iki kitabı ‘Uzaklardan’ ve ‘Salınım’ı armağan ederek giden İnce, dostlarının ardından çıktığı kürsüde duygusal anlar yaşadı. Konuşmasına, “Hayatımın en zor konuşmasını yapacağım. Umarım sonunu getirebilirim” diyerek başlayan İnce’nin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Birlikte yaşadığı dolu dolu bir 30 yılı konuşmasına sığdırmaya çalışacağını belirten İnce, ne kadar çabalasa da anlattıklarının, adını andıklarının hep eksik kalacağını söyledi. “Ben şanslı bir insanım. Hayat bugüne kadar bana hep iyi davrandı” diyen İnce, Balıkesir’in Gönen ilçesine bağlı, elektriği ve suyu olmayan Hasanbey köyünde doğduğunu dile getirerek, çocukluk yıllarına göndermeler yaptı. İstanbul’da Kuleli Askeri Lisesi’ni, Ankara’da Tıp Fakültesi’ni okuduğunu, eşi Hülya İnce’yi de orada tanıdığını aktaran İnce, oğulları Ulaş ve Çağdaş ile aile sayılarının 4’e yükseldiğini ifade etti.
Konuşmasının ardından, Mersin’in yakından tanıdığı bir isim olan Ressam Lina Nasif, Dr. İnce’ye, yaptığı bir resmini armağan etti. İnce daha sonra fuayede verilen kokteylde hem kitaplarını imzaladı hem dostlarıyla sohbet etti. (İHA)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA