Engelsiz yaşam için yürüdüler | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Engelsiz yaşam için yürüdüler


 

Mersin’in Erdemli ilçesinde engelli öğrenciler mehter marşı eşliğinde ilçe sokaklarında ’engelsiz yaşam yürüyüşü’ gerçekleştirdi.

Yürüyüşe özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıflarında eğitim gören engelli öğrenciler, veliler ve öğretmenlerden oluşan 250 kişi katıldı. Engelli öğrenciler ellerinde taşıdıkları 'Tohum toprağa engelli topluma emanettir', 'Engelli insanlara saygı insanlığa saygıdır' dövizle dikkat çekti. Engelli öğrencilerin mehter marşlı yürüyüşüne vatandaşlar alkışlarla destek verdi. Öğrenci ve velilerin engelsiz yaşam yürüyüşü Erdemli Saim Göküş Parkındaki şehitler anıtına kadar sürdü.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Engelliler Haftasının amacına uygun olarak kutlandığını belirterek, "Bu hafta engelli olarak hayatını devam ettiren ve toplumla bütünleşmeye çalışan insanlarımızı sağlıklı insanlarla bir arada yaşayabilmeleri için, onlar tarafından kabul görebilmeleri için bir çalışma içerisindeyiz" dedi.
Metin, "Yürüyüşle bir farkındalık oluşturmayı, insanların engelli insanların varlığından haberdar olmalarını amaçladıklarını" söyledi.
Arpaçbahşiş Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Necati Şevik ise engelsiz yaşam yürüyüşünün bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek "Biz insanların engellilere bakış açısını değiştirmek istiyoruz. Engelli insanların var olduğunu, toplumda değer kazanmaları, toplumun kabul etmesi gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.
Yürüyüşe katılan öğrenci velisi Özlem Akman ise, Engelliler Haftası dolayısıyla bu yürüyüşe katıldıklarını belirterek şunları söyledi: "Önce insanların kafalarındaki engeli kaldırmaları, daha sonra sokaktaki engellerin kaldırılması dileğiyle." 
Esnaflar ise yürüyüşten etkilendiklerini belirterek, engellilere herkesin destek olması gerektiğini dile getirdi. (İHA)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA