Kermesler denetleniyor mu? | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Kermesler denetleniyor mu?


 

Mersin’in hemen hemen her yerinde, çeşitli isimler ve kuruluşlar vesilesi ile açılan kermeslerin, açıldığı yerdeki esnafın işlerini olumsuz etkilediği ortaya çıkarken, burada satılan yiyeceklerin saklama ve satış koşullarının sağlıklı olmadığı ileri sürüldü.

Serkan TULTAK

Dernekler, vakıflar, sendikalar, okullar ve çeşitli meslek odalarınca, alınan izinler neticesinde açılan kermesler tartışma konusu oldu. Belirli süreliğine açılan kermeslerin bazı yerlerde hiç kapanmadığı, aylarca kermes adı altında satış yaparak çevre esnafı mağdur ettiği ve yeterince denetlenmediği iddia edildi.

“AMACI DIŞI FAALİYET GÖSTEREN KERMESLER ENGELLENMELİDİR”

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz lokanta işletmeciliği yapan bir esnaf ise şunları söyledi:  “Hayır adı altında her yere kermes açılıyor. Bizim hayır işlerine diyecek bir sözümüz elbette olamaz. Ama bazılarının gerçekten hayır mı yoksa ticaret mi yaptıkları belli değil. 10 gün deniliyor ama günlerce kapanmayan kermesler var. Yer sahibinin rızası ile kira vermeden açılan kermesleri gördük. Vergi zaten ödemiyorlar. Peki, biz esnafı düşünen var mı? Bu kermeslere mutlaka bir düzenleme getirilmesi şart. Örneğin benim lokantam var; kermeslerde de çeşitli yiyecekler satılıyor. Döner tezgahı bile kuran var ve bundan para kazanıyorlar. Adeta bizimle rekabet ediyorlar. Biri kapanıyor diğeri açılıyor. Çok ciddi iş kaybına uğruyoruz. Yetkililerin bu konuya eğilip buna bir düzen ve denetim getirmelerini istiyoruz. Özellikle de amacı dışı faaliyet gösteren kermesler mutlaka engellenmelidir.” 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA