Yeni limonlar ve yerleşkesi hizmete açıldı | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Yeni limonlar ve yerleşkesi hizmete açıldı


 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış” mottosuyla başlattığı açılışların 7.’si olan Toplu Taşıma Yerleşkesi açılışı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış”   mottosuyla başlattığı açılışların 7.’si ‘Toplu Taşıma Yerleşkesi’ oldu.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla, 272 yeni otobüsün son 41 adedi de teslim alınırken, içinde modern İzleme Koordinasyon Merkezi’nin yer aldığı otobüs yerleşkesi açıldı.

Açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Millet İttifakı partilerinin il başkanları da katıldı.

 

“Millet ittifakı olarak adaleti ve hukuku getireceğiz”

Açılışta konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçoğlu, vatandaşlara seslenerek, “Hiç endişe etmeyin, Millet ittifakı olarak bu ülkeye gerçek anlamda adaleti ve hukuku getireceğiz. Biz toplumda asla ve asla ayrımcılık yapmayız. Bu ülkede bayrağımızın altında, herkesin huzur içerisinde yaşamasını isteriz. Hiç kimseyi, kimliğinden, yaşam tarzından ötürü ayrımcılık yapmadan kucaklayacağız” dedi.

Türkiye’de devletin yapılanmasında ciddi bir çürümenin olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Mafyanın devlet yönetiminde zaman zaman etkin olduğunu, bazı grupların iktidar sahipleri ile birlikte fotoğraflar çektirdiğini de biliyoruz. Emin olun ister adı ‘beşli çete’ olsun, ister ‘uyuşturucu baronları’ olsun. Bu ülkeden tamamının kökünü kazıyacağım. Yüce Allah'tan başka korkacak hiçbir şeyimiz yoktur bizim” diye konuştu.

 

“Kavganın ülkeye hiçbir yararı yok”

Türkiye’nin dünyanın en güzel ülkesi olduğunu ve ülkede huzur içinde yaşamak istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Elbette ki baskılar ve tehditler geliyor. Ama şunu bilin, vız gelir, tırıs gider. Asla ve asla ödün vermeyeceğiz. Türkiye’de beraber yaşamak istiyoruz. Kadını erkeğiyle, yaşlısı genciyle birlikte yaşamak istiyoruz. Kavganın bu ülkeye getirdiği hiçbir yarar yok. Kavganın sadece ve sadece hüzün ve acı getirdiğini biliyoruz. O zaman niye kavga ediyoruz? Siyasetçiler kavga ettiriyorlar. Kavgadan medet umuyorlar” diyerek ülkeye gerçek anlamda huzuru getirmek için mücadele edeceğini vurguladı.

 

“Belediye Başkanlarımız her kuruşun hesabını veriyorlar”

CHP’li belediye başkanlarının harcadıkları her kuruş için  halka hesap verdiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu “Belediye Başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim, ‘Harcadığınız para sizin paranız değil, vatandaşın parası. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete verdiğiniz zaman, Belediye Başkanı ile halk arasında sağlıklı bir güven ilişkisi doğar’ dedim. Bir siyasetçi için en önemli görev halkına hesap vermektir. Halkına hesap veremeyen veya hesap vermekten kaçınan bir siyasal lider, bilin ki malı götürüyordur. Ona izin vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

“Yeter artık dememiz lazım”

Ülkede yaşayan insanların ferasetine güvendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yeter artık dememiz lazım. Yeter ya! Milleti soydunuz, milleti batırdınız. Açlık, sefalet diz boyu. Türkiye'yi buradan çıkaracağız. Beraber, birlikte çıkaracağız. Onurumuzla ve gururumuzla çıkaracağız. Sandığa gideceğiz, o oyu vereceğiz ve demokrasiden, insan haklarından yana bir siyasal iktidarı getireceğiz. O zaman göreceksiniz güzel bir Türkiye nasıl büyürmüş, nasıl kalkınırmış, nasıl yönetilirmiş. Sadece bölgemize değil dünyaya da göstereceğiz” diye konuştu.

 

“Lobilerin değil, vatandaşın hakkını savunacağız”

Çiftçinin ve üreticinin elektriğe bedava ulaşabilmesi için neler yapacaklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Zengin bir ülkeyiz, her türlü imkanımız var aslında. Taşımız, toprağımız her şey bereketli. Allah'ın güneşi bedava, panelleri yaparsınız, elektrik üretirsiniz, kooperatifi kurarsınız. Çiftçi hem elektriği ücretsiz kullanır, artan elektriği de satarsınız çiftçi ayrıca gelir elde eder. Bunlar yapmıyorlar. Neden? Lobilere teslim olmuşlar. Lobilere çalışıyorlar. Biz lobilerin değil vatandaşın hakkını ve hukukunu savunacağız” dedi.

 

“Öğrencilerin 1 TL’ye otobüse binmeleri son derece güzel”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni otobüslerini ve ulaşımın öğrencilere 1 TL olması hizmeti ile ilgili de değerlendirme yapan Kılıçdaroğlu, “Güzel otobüsler hizmete girecek, otobüslere bineceksiniz. Özellikle öğrencilerin 1 liraya o otobüse binmeleri de son derece güzel bir olay. Belediye Başkanımızı bu çerçevede yürekten kutluyorum” diye konuştu.

 

“Şikayet ediyorsanız sandığa gideceksiniz”

Gençlere seslenerek sandığa gitmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, “6 milyona yakın gençten sandığa gitmelerini istiyorum. Eğer bugün şikayet ediyorsanız sandığa gideceksiniz. Demokrasiden yana oy kullanacaksınız. Dünyada bir kişiye teslim edilen devletler yok olmuşlardır. O nedenle biz ortak aklımızı kullanacağız. Beraber, birlikte, istişareyle yöneteceğiz. Sandığa gidin. Oyunuzu kullanın, hep birlikte tek adam rejimini demokratik yollarla tarihe gömelim. Bu hepimizin üstüne düşen temel görevdir” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu protokolün diğer üyeleri ile birlikte Ana Koordinasyon Merkezi’ni gezdi.

 

Toplu Taşıma Yerleşkesi hakkında

Büyükşehir Belediyesi tarafından, MEŞOT yanında yer alan ve önceden vahşi depolama alanı olarak kullanılan arazi rehabilite edilip, yerine tam donanımlı, çevreci bir yerleşke inşa edildi. Toplam 67 bin 837 metrekare alan üzerinde 8 bin 416 metrekaresi kapalı, 47 bin metrekaresi açık alan olan Toplu Taşıma Yerleşkesi içerisinde; Mekanik Atölye, Araç Yıkama, Sundurma Yapısı ve Pompa Odası, Güvenlik Binası ve 1183 metrekarelik alanı ile Ana Koordinasyon Merkezi bulunuyor.

 

    

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA