Tarsus’tan e-ihracat atağı | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Tarsus’tan e-ihracat atağı


 

Haber Merkezi

 

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, dünya ekonomisi ve rekabetin artık çok daha hızlı bir şekilde değiştiğini ve bu hıza ayak uydurmanın ise en doğru yolunun teknolojiyi etkin şekilde kullanmak olduğunu söyledi.

2023 yılında da ihracatın ve e-ticaretin gelişmesine Tarsus Ticaret Borsası olarak desteklerinin devam edeceğini belirten Meclis Başkanı Murat Kaya, “Sizlerin de yakından takip ettiğiniz üzere artık gelişen dünyada her şey bir telefonun içerisinde, dünya bir telefonun içerisinde. Burada ağırlıklı noktamız e-ticaret ve e-ihracat olmalıdır” dedi.

HEDEF, TARSUS’UN PAYINI ARTTIRMAK

E-Ticaret’in kendiliğinden yaygınlaştığının altını çizen Murat Kaya “Burada önemli olan e-ihracat noktasında neler yapabilir. Tarsus Ticaret Borsası olarak e-ihracat bizim hedeflerimizden biri olacaktır. 2020 yılında dünya çapında perakende e-ticaret satışlarının 4.206 trilyon dolar, 2021 yılında 4.927 trilyon dolar, 2022 yılında 5.695 trilyon dolar ve 2023’te 6.542 trilyon dolar olacağı öngörülmektedir. Üyelerimize e-ihracatı, tam anlamıyla anlatıp yaygınlaştırarak ihracat kapasitesini bölgemizin artırmak, üreticinin malını daha değerli hale getirmek ihracat yapan firmalarımızın ihracatının ikiye üçe katlanmasını sağlamak ve bununla ilgili altyapı çalışmalarını yapmak asli görevimiz olacaktır” ifadesini kullandı.

 

E TİCARET PAYI ARTACAK

Dünyada yaklaşık 3,5 milyar sosyal medya kullanıcısı olduğuna da değinen Meclis Başkanı Murat Kaya, “3,5 milyar sosyal medya kullanıcısının, yaklaşık 2,8 milyarı online alışveriş yapmakta ve sınır ötesi e-ticareti avantajlı bulmaktadır. Sayın TOBB Başkanımızı Hisacıklıoğlu’nun da belirttiği üzere ihracat yapan müteşebbis sayımız 110 bini geçti. Dünya ticaretinden aldığımız payı ilk defa yüzde 1’in üzerine çıkardık. Bu payın içinde e-ihracatı arttırmak içinde elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz, geleneksel ihracatı, E-İhracat ile destekleyeceğiz” dedi.

 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA