Diş dolgusu projesine destek | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Diş dolgusu projesine destek


 

Haber Merkezi

 

Mersin Üniversitesi (MEÜ) öğretim üyelerinin projelerine TÜSEB desteği geldi. MEÜ öğretim üyelerinin yürütücü ve araştırmacı olarak yer aldığı “Kendi kendini yenileyebilen, gelişmiş özelliklerde yerli mikro-nano hibrit diş dolgusu kompozitlerinin geliştirilmesi ve in-vitro performanslarının belirlenmesi” başlıklı disiplinlerarası proje, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı (B-Grubu Projeler) kapsamında 800 bin TL bütçe ile desteklenmeye değer bulundu.

Yürütücülüğünü MEÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Gökhan Açıkbaş’ın yaptığı projede; öğretim üyesi Prof. Dr. Nurcan Çalış Açıkbaş, Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Esra Cengiz Yanardağ, Fen Fakültesi Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Furkan Ayaz ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürel Pekkan araştırmacı olarak yer alıyor.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA