Silifke’de adliye personeline ilk yardım eğitimi | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Silifke’de adliye personeline ilk yardım eğitimi


 

Mersin'in Silifke ilçesinde adliye personeline ilk yardım eğitimi verildi.

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından adliyede görevli personele yönelik ilk yardım eğitimi düzenlendi.Gerçekleşen eğitimde ilk yardım eğitmeni Derya Ten Ak, ilk yardımın temel ilkeleri, temel yaşam desteği, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, taşımalar, diğer acil durumlarda yardım ve yaralanmalarda ilk yardım konuları pratik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Toplam 18 saatlik eğitim tamamlandı.

Eğitime katılanları ziyaret eden Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, "İlk yardım eğitimi insan yaşamında hastalık, kaza, deprem, yangın gibi birçok tehlikeli durumda hayat kurtaran bir öneme sahiptir. Bu çerçevede adliyede görevli personelimize, hem gerçek yaşamlarında hem de iş hayatlarında karşılaşacakları zor durumlarda, yaralı kişilere sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, doğru ve en hızlı müdahaleyi yapabilmeleri adına ilk yardım eğitimi verilmesini sağladık. Sorumluluk ve duyarlılık bilinciyle hareket ederek ilk yardım eğitimine katılan ve eğitimi başarıyla tamamlayan tüm personelimize ve eğitime katkıları sebebiyle Silifke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederim" dedi.(iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA