ÇKA bilgilendirme toplantısı yaptı | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

ÇKA bilgilendirme toplantısı yaptı


 

Haber Merkezi

 

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın ilan ettiği "Genç İstihdamı Faizsiz Kredi Destek Programı" ve "Genç Girişimci Destek Programı”yla ilgili olarak  “Çukurova Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Teklif Çağrıları Mersin Bilgilendirme Toplantısı’’ Mersin’de Vali Ali Hamza Pehlivan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni çağrı döneminde toplamda 55 milyon TL destek sağlanacak.

Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Rifat Duran’ın açılış konuşması yaptığı Programda, Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından 15 Kasım 2022 tarihinde ilan edilen "Genç İstihdamı Faizsiz Kredi Destek Programı" ve "Genç Girişimci Destek Programı” konularında ÇKA Proje Uygulama Birim Başkanı Serdar Kaya tarafından 2022 Yılı Destek Programları Sunumu yapıldı. Mersin Valiliği ev sahipliğinde geniş katılımla düzenlenen toplantıya Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Rasim Sarı da katıldı. Programa göre;

Genç İstihdamı Faizsiz Kredi Destek Programı: Başvurular 15 Kasım itibariyle başladı. Son başvuru tarihi 30 Aralık 2022. Bu başlık için ayrılan toplam kaynak 50 milyon TL. Program kapsamında 500 bin TL ile 2 milyon TL aralığındaki bütçeli projelere destek sağlanacak.

Genç Girişimci Destek Programı: Proje başvuruları 15 Kasım'da başladı ve 16 Aralık'a kadar sürecek. Toplam kaynak 5 milyon TL. Bu program kapsamında 50 bin ile 500 bin TL aralığındaki bütçeli projeler desteklenecek. 


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA