Gülnar Belediyesi’nden Gülnar’a hayvan barınağı | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Gülnar Belediyesi’nden Gülnar’a hayvan barınağı


 

İş adamı Develi’nin ailesi ve Gülnarlı diş hekimi Özcan aracılığıyla, Gülnar Belediyesi’ne hayvan barınağı kazandırıldı. Barınağın içerisinde çeşitli hayvanlar var.

Haber Merkezi

 

İş adamı Niyazi Develi’nin ailesi tarafından ve Gülnarlı diş hekimi Kutlay Özcan aracılığıyla Gülnar Belediyesi’ne bağışlanan çeşitli hayvanları içerisinde bulunduran hayvan barınağı, Gülnar Belediyesi tarafından ilçeye kazandırıldı.

Çamlık Mesire Alanı, Yörük Sofrası bahçesinde bulunan barınak, çeşitli türden hayvanlarla renklendi. İçerisinde ceylan, güvercin, ördek, kaz, hindi, değişik ırklarda tavuk, bıldırcın ve Aksaray malaklısı ırkından köpeklerin bulunduğu barınak Çamlık mesire alanında geçici olarak yerini aldı.  İlerleyen zamanlarda, hayvan barınağı ilçede bulunmayan hayvan çeşitleri ile zenginleştirilerek Gülnar Göleti Mesire Alanında hayvanların doğal ortamları sağlanarak daha geniş bir alanda kurulacak. Veteriner Hekim kontrolünde bakımları yapılan hayvanların bulunduğu barınağı vatandaşlar haftanın tüm günlerinde ziyaret edebilecekler.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Gülnar Belediyesi olarak ilçemize kazandırdığımız ve ilerleyen zamanlarda Gülnar Göleti Mesire Alanımızda hayvanlarımızın doğal ortamları sağlanarak daha geniş alanda hizmet verecek olan hayvan barınağımız ilçemize hayırlı olsun. Geçici olarak Gülnar Çamlık Mesire Alanımıza kurduğumuz barınakta birçok hayvan türümüz bulunmakta. Barınakta yeni türler ve yeni hayvanlar kazandırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Burada Özellikle çocukların dikkatini çeken çeşitli hayvanlar yer alıyor. Buradaki amacımız çocuklara ve vatandaşlarımıza hayvan sevgisi aşılamak, çevreye ve canlılara duyarlı olmalarıdır. Vatandaşlarımız çeşitli hayvanların bulunduğu barınak sayesinde mesire alanımızda ve Yörük Sofrasında çocuklarıyla birlikte güzel vakit geçirebilecekler. Tüm vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı, oksijenin bol olduğu temiz havada güvenli bir şekilde gönüllerince vakit geçirebilecekleri Yörük Sofrasına ve hayvan barınağımıza davet ediyoruz. Ayrıca, Merhum İş adamı Niyazi Develi’nin ailesine ve Hemşehrimiz Diş Hekimi Kutlay Özcan’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA