Başkana saldırdılar, kapıları tekmelediler! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Başkana saldırdılar, kapıları tekmelediler!


 

Tarsus Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantısında bir grubun provokasyonu ile ortalık karıştı. Kürsüye yürüyerek, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a saldırı girişiminde bulunulan olaylarda kapılar ve camlar kırıldı. Saldırının organize bir şekilde tasarlandığı öne sürülürken, saldırıyı gerçekleştirilenler hakkında hukuki süreç başlatıldı.

Haber Merkezi

 

Tarsus’ta İsmetpaşa Mahallesi muhtarı, hak sahipleri ile TESKİ Yönetim Kurulu ve Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın vatandaşların soru ve taleplerini dinlemek üzere hazır bulunduğu toplantı akışında, iddiaya göre, hak sahibi olmayan katılımcılardan bir tanesi Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'a attığı iftiralar ve hakaret ettiği sebebiyle kişi toplantı salonundan dışarıya davet edildi. Olayın akabinde şahıs, yüksek sesli bir şekilde tehdit ve küfürler savurmaya başladı. Bunun üzerine Tarsus Belediyesi güvenlik personellerinin kendisini dışarıya çıkarmak istemesinin ardından kürsüye doğru yürüyerek,  Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'a saldırı girişiminde bulundu. Bunun üzerine toplantı sonlandırıldı.

 

TOPLANTIYI ‘PROVOKE’ ETMEYE GELMİŞLERDİ

Tarsus Belediyesi yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Şuan, bir kamu bilgilendirme toplantısına, halkı galeyana getirmek isteyen ve İsmetpaşa Mahallesi’nde hak sahibi olmayan yabancı kişileri toplantıya getirerek ‘organize bir şekilde kamuoyu huzurunu kaçırmaya yönelik’ davranışlar sergileyen, ‘kamu malına zarar veren’ çeşitli küfür ve iftiralarla Tarsus Belediye Başkanı ve Başkanlığı’na hakaretler yağdıran kişi ve kişiler hakkında, tüm video kayıtları, görsel materyaller ve ses kayıtları ile birlikte Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmek suretiyle, ilgili mercilere kurum avukatlarımız aracılığıyla şikayette bulunulmuştur” denildi.

 

“BU TARZ ORGANİZE SALDIRILAR DÜZENLENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Saldırıyı gerçekleştiren kişi ve kişiler hakkında ‘dolandırıcılık’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçları sebebiyle hakkında şikayette bulunulduğunu belirten Tarsus Belediyesi  “Şirket bilgilerini paylaşmaktan/ifşa etmekten hakkında hukuki işlemler başlatılan kişi ve kişilerin İsmetpaşa halkını galeyana getirmesine, toplum düzenini bozmasına, kentsel dönüşüm projelerimize ‘organize’ saldırılar düzenlenmesine müsaade etmeyeceğimizi, bu kişilerin ‘toplum algısını yönlendirme çabalarını’ ve bu çabalarını ‘sonuca giden her yol mübahtır’ anlayışıyla kuvvetlendirmelerini sükunetle izliyor, ‘aşağılık pazarlıkların’ içinde olmayacağımızı bir kez daha bilgilerinize sunuyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA