Akdeniz, engellemeye rağmen asfalt serimine başladı | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Akdeniz, engellemeye rağmen asfalt serimine başladı


 

Asfalt plentinde incelemeler yaparak, sathi kaplama çalışmasını yerinde takip eden Başkan Gültak, “Engelleme girişimlerine rağmen asfalt serimine başladık” dedi.

Haber Merkezi

 

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Kürkçü Mahallesi’nde, fen işlerine ait yerleşke içinde kurulumu tamamlanıp Akdeniz ilçesine ilk kez kazandırılan sıcak ve soğuk asfalt üretimi yapacak tesiste incelemelerde bulundu.

Fen işleri ekiplerinin, son teknolojiye sahip iş makinesi desteğiyle Huzurkent Köselerli Mahallesinde yaptığı sathi kaplama (soğuk asfalt) çalışmalarını da takip eden Başkan Gültak: “Bütün engelleme girişimlerine, bize borç yetkisi verilmek istenmemesine rağmen asfalt serim hizmetimize başladık” dedi. 

Başkan Mustafa Gültak’ın, Akdeniz sakinlerine kazandırılan asfalt plentine yaptığı inceleme gezisine, Başkan Yardımcıları Mustafa Arslan ve Tufan Nenni ile Fen İşleri Müdürü Mehmet Bahar da katıldı. Akdeniz’e ilk kez kazandırılan ve hem sıcak hem de soğuk asfalt üretecek tesisteki incelemesinin ardından Başkan Gültak, gün içerisinde Köselerli Mahallesi’nin sokaklarında gerçekleşen soğuk asfalt serim çalışmasını da yerinde inceledi.

 

“BAŞKANIMIZ BİZE VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ”

Sokaklarında gerçekleşen sathi kaplama çalışmasından dolayı teşekkürlerini dile getiren Köselerli Mahallesi Muhtarı Nedim Bozoğlu; “Başkanımız Gültak, seçimlerden önce, ‘Kazandığımızda sathi asfalt dökülmedik bahçe yolu, mahalle aralarında da bozuk yol kalmayacak’ demişti. Başkanımız, söz verdiği bu hizmetleri bugün tek tek yapmaya başladı. Tüm Huzurkent halkı ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

 

“UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİMİZ BİR HİZMETTİ”

Huzurkent sakinlerinden Ali Yılmaz adlı vatandaş ise duygularını; “Asfalt dökülmesini uzun zamandır bekliyorduk. Bu hizmeti gerçekleştiren Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’a çok teşekkür ederiz. Hizmetlerin devamını bekliyoruz ve inşallah daha güzel hizmetlerin geleceğine de eminiz. Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarının hepsine teşekkür ediyoruz” sözleriyle dile getirdi.

 

“SON TEKNOLOJİ CİHAZ SAYESİNDE GEÇMİŞTE YAŞANAN SIKINTILARA SON VERDİK”

Fen işleri Müdürlüğü ekiplerinin sathi kaplama (soğuk asfalt serimi) çalışmalarını yerinde inceleyen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da açıklamasında, Türkiye’de bulunan en son teknolojiyi kullandıklarının altını çizdi. Başkan Gültak; “Bu çalışma, daha önceleri zift, macun veya bitüm dedikleri malzeme dökülerek, sıcakta birkaç gün erimesi, yeri tutması bekleniyordu. Tabi bu yollardan arabalar geçtiğinde zift veya bitüm zarar görüyor, arabalar da mahvoluyordu. Yolu kullanmak isteyen yayalar büyük sıkıntı yaşıyor, mahalle sakinleri evlerinde oturamıyorlardı. Fakat bizim uyguladığımız bu sistemde kombisi, mucuru her şeyi üzerinde, son teknoloji bir cihaz. Hiçbir sıkıntımız yok… Direkt hem bitümü döküyor, üzerine de mucuru döküyor. Daha sonra da üzerinden silindir geçtiğinde tertemiz bir sathi kaplamayı gerçekleştirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

“ENGELLEME GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN ASFALT DÖKMEYE BAŞLADIK”

Cihazın, hem çevreci olduğunu ve etrafa zarar vermediğine, hem de insanların konforundan bir eksilme yaşatmadığına dikkat çeken Başkan Gültak; “Dolayısıyla Mersin ve Akdeniz’e yeni bir teknoloji kazandırmış olduk. Bütün engellemelere rağmen; ‘Meclis üyelerinin bize borç yetkisi vermemesine rağmen asfaltı dökeceğiz’ demiştim. İşte biz bugün Türkiye’de çok ender bulunan bir cihazı Akdeniz’e kazandırdık ve kombili cihazımız hızlı bir şekilde sathi kaplamayı döküyor. Bu cihaz sayesinde günde 3 kilometrelik yolu kaplayabiliyorsunuz. Bir şoför ve bir yardımcı personelle bütün bu işler yapılabiliyor. Akdeniz’e ve Akdeniz’de yaşayan herkese hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA