MERSİN’İN UFKU PROJELERİ İLE SAHADA | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MERSİN’İN UFKU PROJELERİ İLE SAHADA


 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) 5 Kasım’da yapılacak seçimlerinde başkan adayı olduğunu açıklayan iş insanı Ufuk Maya, projelerini açıkladı. Üye odaklı projelerinde teknoloji ön plana çıkarmayı amaçlayan Maya, odanın atıl alanları üzerine bir sosyal tesis ile ticaret üniversitesi kurmak istediğini söyledi.

HEDİYE EROĞLU

 

Sahip olduğu 20 bin kişilik üye yapısı ile Mersin’in çatı kuruluşu olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim yarışı hızlandı. 5 Kasım’da yapılması planlanan seçimler için adaylığını en erken açıklayan isim olan lojistik sektöründen iş insanı Ufuk Maya, “Mersin’in Ufku” sloganıyla bir otelde düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunun karşısına çıkarak yol haritasını paylaştı.

Bir otelde düzenlenen toplantıya sektörün önde gelen isimlerinden UND Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Muazzez Araç ve Zafer Vural Emirel gibi çok sayıda isim de katılarak destek verdi.

Maya ilk olarak Mersin’de Tece polisevine yapılan hain saldırıyı kınayarak, “Şehide Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

 

2004’TEN BUYANA MTSO’DA GÖREV ALIYOR

MTSO komite ve organ seçimlerinin 5 Kasım’da yapılacağını anımsatan Maya, “Bu seçimde komitemdeki üye meslektaşlarımın bana görev vermeleri halinde, Mersin Ticaret Ve Sanayii odası başkan adaylığımı siz değerli basın mensupları ve sizin şahsınızda kamuoyu ile paylaşmaktan onur duyarım.

2004 yılında rahmetli Kadri Şaman başkanımın teşvikiyle faaliyet gösterdiğim lojistik sektörünü temsilen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliğine seçildim.

4 yıl süren bu görevin ardından ,2 dönem yönetim kurulu üyesi olarak odadaki çalışmalarıma devam ettim. Bugün hala sektörümü temsilen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliği görevime devam etmekteyim. Bu zaman zarfında canla başla çalışarak şahsıma olan desteğini esirgemeyen üyelerimize, layık olmaya çalıştım” dedi.

“ALDIĞIM GÖREVLER ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLMAMI SAĞLADI”

İşinin yanı sıra sektöre hizmet eden sivil toplum örgütleri ile çalışmanın kendisi için her zaman çok önemli olduğunu söyleyen Ufuk Maya, “Bu görevler bana iş dünyası ile ilgili tüm gelişmelerin içerisinde olmayı ve sorunları daha iyi anlayıp çözümün bir parçası olmamı sağladı. Bu görevler vesilesi ile Türkiye’de ve Avrupa’da birçok projenin içerisinde yer aldım. Mersin ile ilgili şehre fayda sağlayacak, şehrimizi güzelleştirecek ve iş dünyasına katkı sunacak her konunun destekçisi, paydaşı ve takipçisi oldum.

Bugün de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın hak ettiği yönetim anlayışına kavuşması için ekip arkadaşlarımla çalışıyoruz. Dinamik, yetkin ve liyakatli bir yönetim kurulu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu yolda özellikle genç ve kadın girişimcilerin önünü açarak şehir yönetiminde dinamizmi yakalamak istiyoruz.

18 yaşında girişimci olmuş bir iş adamı olarak iş insanlarımızın duygularını, düşüncelerini ve başlarını yastığa koyduklarında neler hissettiklerini çok iyi biliyorum. Tüm bu anlattıklarımdan yola çıkarak, iş insanlarının dertleriyle dertlenmek, sorunlarına çözüm üretmek, fikirlerini ve projelerini destekleyerek başarıya ulaşmalarını sağlamak amacıyla bu göreve talip oldum” diye konuştu.

 

İŞTE PROJELER

Daha sonra bu görevin şahsının layık görülmesi ve başkan olması halinde yapmayı hedeflediği projelere de değinen Ufuk Maya, şöyle devam etti; “Mersin’e değer katacak, sürdürülebilir projelerin imar ve inşası için çalışmak.

41 meslek komitemizde mesleki kurslar açarak, gerek lise mezunu, gerek üniversite mezunu iş bulamamış gençlerimizi iş dünyasına kazandırarak birçok sektörde yaşanan nitelikli personel açığına çözüm bulmak.

Şehrimizin istihdamını artıracak projeler üretmek ve yürütmek.

Ticari girişimlerinde fark yaratacak işletmeleri desteklemek ve önünü açmak.

Uzman kadrolardan oluşan İş hukuku, sigorta hukuku ve iş Güvenliği alanlarında danışmanlık birimi kurmak.

Uzman kadrolardan oluşan finansal danışmanlık birimi kurmak.

Şikâyet, talep ve önerilerin hızlıca çözüme kavuşturulacağı gelişmiş bir web portalı ve destek hattı oluşturmak.

Çağın gerekliliği olan teknolojinin imkanlarını kullanacağımız, teknoloji kampüslerini teşvik etmek ve desteklemek.

E-ticaretin ve teknolojik yeniliklerin yarıştığı, küresel rekabet ortamında, üyelerimizin var olabilmeleri için dijital pazarlama ve teknoloji danışmanlık birimi kurmak.

Sosyal sorumluluk projelerinde fark yaratacak projeler üretmek ve yürütmek.

Odamızın sahip olduğu âtıl halde duran gayrimenkulümüzün üzerine, üyelerimizin ve iş insanlarımızın kullanacağı sosyal tesis ile birlikte Ticaret Üniversitesi kurmak.

Şehrimizin avantajlı ekonomik kaynaklarını daha verimli hale getirmek üzere siyasiler ve bürokratlarla sürekli görüşmeler yapmak.

Bu projeleri hayata geçirecek dinamik ve liyakatli yönetimi oluşturmak, başlıca projelerimiz olacaktır.

 

“BEN VE ARKADAŞLARIM HAZIRIZ”

Mersin Ticaret ve Sanayi odası Türkiye’nin en eski ve kadim odalarından olup Türkiye’nin gözbebeği ve Mersinimizin sembolüdür.

Mersin tarih boyunca, Türkiye ekonomisine damga vuracak iş insanları yetiştirmiş, ve o iş insanları bu oda da gururla görev yapmıştır. Mersinli iş insanlarımız ve bu güzel şehrimiz, her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır.

Daha müreffeh, daha mutlu bir Mersin’e sahip olmak önceliğimiz olacaktır. İş ve aş kaygısını en aza indirgeyecek, iş insanlarının bürokratik yollarda önünü açacak, bürokrasi de takılmalarını önleyip ticarete yoğunlaşmalarını sağlayacak bir Mersin yaratmak mümkün ve biz bunun farkındayız. Ben ve arkadaşlarım buna hazırız.

Liyakatli, çalışkan, vizyoner bir ekiple ‘kolaylaştır zorlaştırma’ prensibi ile çıktığımız bu yolda, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ailesinin bir ferdi olarak, bu değerli ve demokratik seçim sürecinde tüm aday arkadaşlarıma başarılar diler, değerli basın mensuplarına, bizleri yalnız bırakmayan kıymetli misafirlerimize adaylık açıklamama gösterdiği ilgi ve alakaları için teşekkür eder, saygılar sunarım”.

 

“ANA KONTEYNER LİMANI, OLMAZSA OLMAZIM”

Açıklamasının ardından soruları da yanıtlayan iş insanı Ufuk Maya, yıllardır Mersin’e söz verilen Ana Konteyner Limanı projesinin Adana’ya kaydırılmasına ilişkin görüşünün sorulması üzerine, “Ana konteyner limanı benim olmazsa olmazım. Ben ana konteyner limanın Adana’ya kaymasını kabul edemem. Eğer ben başkan seçilirsem cumhurbaşkanımıza, kentin dinamikleri ile halkımızla giderek rica de bulunacağım. Şuanda resmi gazetede yayınlanan bir şey yok. Mersin için hayati önem sahip bu konteyner limanını mersine yaptıracağı. Diğer bir alternatif kabul edemiyoruz” dedi.

 

“LOJİSTİKTEN İKİ ADAY OLMASI ÇOK DOĞAL”

Maya, lojistik sektöründen iki ayrı adayın çıkmasına ilişkin bir soruya ise şu yanıtı verdi: “Lojistik sektörden ikinci bir aday olduğu için çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Şehrimiz gerçek anlamda bir lojistik şehridir. Dünyada tescilli bir lojistik şehridir. Mersin Limanı dünya sıralamalarında yer alan bir limandır. Binlerce insanın ekmek yediği bir sektörden iki adayın olması çok doğaldır. Aday arkadaşıma da başarılar diliyorum” dedi.

 

“SİYASETTE YOKUM”

Öte yandan MTSO seçimlerine siyasetin karıştığı iddialarına ilişkin soruya da şu yanıtı verdi; “Siyasetin karıştığı yönünde ki konuyla, ben işin bu tarafları ile hiç ilgilenmiyorum. Tamamen odama, ticarete, iş insanlarına odaklanmış durumdayım. Bu kulvarların hiç birinde yokum.

Demokratik bir seçim olsun istiyorum. Güzellikler içinde Mersin’e layık olan, fayda getirecek insanların görev almasını istiyorum. Gençleri, liyakatli, gençleri önemsiyorum”.

 

 

    

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA