Aziz Sancar Bilim Okulu ziyaretçilerini bekliyor | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

Aziz Sancar Bilim Okulu ziyaretçilerini bekliyor


 

Haber Merkezi

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Silifke Aziz Sancar Bilim Okulu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Koca ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Adını, uluslararası bilim camiasında aldığı Kimya Nobel Ödülü'yle dünyaya duyuran Prof. Dr. Aziz Sancar'dan alan "Aziz Sancar Bilim Okulu", Silifke Belediyesi ve Eren Holding Medcem'in katkılarıyla kurularak eğitim camiamızın hizmetine sunulmuştur.

Bilim merkezleri, tüm dünyada önemi her geçen yıl artan bilimsel çalışmaların toplumun her kesimine ulaşmasını sağlamak, bilim ve teknolojiyi toplum için açık ve anlaşılır hale getirmek ve öneminin artmasına yardımcı olmak, öğrencilerimizin uygulamalı olarak bilimsel çalışmaların takipçileri olmalarına katkı sunmak amaçlarıyla kamu yararına kurulmuşlardır. Aziz Sancar Bilim Okulu'na ziyarete gelen öğrencilerin fen bilimleri, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkan sağlanması hedeflenmektedir. Aziz Sancar Bilim Okulumuzda bulunan derslikler ve tam donanımlı laboratuvarlarda bilimsel proje çalışmaları yürütülmekte, uzay bilimleri ve teknoloji içerikli dersler uygulamalı olarak işlenebilmektedir. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, her yaştan vatandaşımızı Aziz Sancar Bilim Okulu'nu ziyaret etmeye, çocuklarımızı bilim ve teknolojiyle tanıştırmaya davet ediyoruz” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA