AKP’DEN SEÇER’E ZOR SORULAR! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

AKP’DEN SEÇER’E ZOR SORULAR!


 

CHP’li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısları istihdam edildiği iddialar ve danışman Serdar Akinan’in akıbeti için yanıt isteyen AKP Mersin İl Başkanlığı; “Ayyuka çıkan ve kamuoyunun büyük tepkisini çeken iddiaların yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz” çıkışı yaptı.

Haber Merkezi

 

Mersin Büyükşehir Belediyesinde terör örgütü üyelerinin çalıştırılmasına dair İçişleri Bakanlığı’na verdiği önergeye gelen cevap üzerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Vahap Seçer’i eleştiren MHP’li Olcay Kılavuz’a bir destek de AKP Mersin İl Başkanlığından geldi.

AKP İl Başkanı Cesim Ercik, yazılı bir açıklama yaparak, “MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, mecliste düzenlediği basın toplantısında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ağır eleştirilerde bulunarak Seçer’in Türkiye için milli güvenlik sorunu olduğunu iddia etti.

 

“AYLARDIR ISRARLA SÖYLEDİĞİMİZ BİR GERÇEK BUGÜN BİR KEZ DAHA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI”

Aylardır ısrarla söylediğimiz bir gerçek bugün bir kez daha gün yüzüne çıkmış, CHP’li belediyelerin terör örgütü mensupları ve yakınlarının yuvası haline geldiği gözler önüne serilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Sayın Olcay Kılavuz, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde terör örgütleri ile iltisakı olan personel olup olmadığına” dair soru önergesine, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun verdiği yanıtı paylaşmıştır.

İçişleri Bakanlığımızın, Sayın Kılavuz’un soru önergesine verdiği yanıtta; “CHP'li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 33 kişinin PKK/KCK 5 kişinin FETÖ/PDY ve 2 kişinin de Hizbullah terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını açıklamıştır.

Gözaltına alınan bu kişilerden 14’ünün adli makamlarca tutuklandığı, ayrıca PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişinin ise halen belediyede çalıştığı kaydedilmiştir.

Sonuç olarak İçişleri Bakanlığının, Sayın Kılavuz’un soru önergesi üzerine verdiği bu yanıt, CHP'li belediyelerin adeta birer terör yuvası haline geldiğini, teröristlerin ve yandaşlarının CHP’li belediyelerde istihdam edildiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

 

“SERDAR AKİNAN İLE İLGİLİ ORTAYA ÇIKAN İDDİALAR KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL”

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, sayın Vahap Seçer’in basın danışmanlığı görevine getirdiği ve bu görevini halen sürdüren Serdar Akinan ile ilgili ortaya çıkan iddialar da asla kabul edilebilir değildir.

CHP’li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesinin ayda 5 adetlik kısa tanıtım filmi için Akinan’a aylık 375 bin TL, yıllık ise toplam 4 milyon TL ödediği iddia edilmektedir.

İddialar arasında, Akinan’ın aldığı işler için belediye personelini kullandığı, bu sayede personel giderinin olmadığı da öne sürülmektedir. Konuyla ilgili basına da yansıyan haberlerde, Serdar Akinan’ın ailesi için de yine belediyeden araç tahsis edildiği de ileri sürülmektedir.

Gazetecilik yaptığı dönemde Kandil’e giderek, terör örgütü PKK’nın sözde liderlerinden biri olan Murat Karayılan ile görüşen Serdar Akinan, sonrasında PKK’lıların sözde kahramanlık hikâyelerinin yer aldığı bir kitap yazmış; İştar’ın Kızları adını taşıyan kitabında kadın teröristleri övmüştü. Akinan’ın PKK’lılarla ortaya çıkan fotoğrafları da kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Öte yandan, Türkiye’nin kontrolündeki Afrin başta olmak üzere Suriye’nin kuzeyinde zeytin, tarım ürünleri ve bir sanayi şehrindeki fabrikaların da sökülerek Türkiye’ye getirildiğini iddia eden Akinan, Türkiye’yi Suriye’de ‘yağmacı’ pozisyonuna düşürmüş ve ülke kamuoyunda yoğun tepki toplamıştı.

İşte, CHP’li Vahap Seçer’in kendine danışman yaptığı bu kişinin yaptıkları saymakla bitmiyor. Bir yandan Akinan gibi bir terör sevici, diğer yandan belediyede çalışan terör örgütü yandaşları…

 

AKP’DEN SEÇER’E ZOR SORU: “YANITIN VAR MI?”

Tüm bu iddialar ışığında, Mersin Büyükşehir Belediye Sayın Vahap Seçer’e bir kez daha sesleniyoruz!

 İçişleri Bakanlığı’nın; ‘CHP'li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 33 kişi PKK/KCK 5 kişi FETÖ/PDY ve 2 kişi de Hizbullah terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan bu kişilerden 14’ü adli makamlarca tutuklanmış, ayrıca PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişi ise halen belediyede çalışmaktadır’ yönündeki açıklamasına bir yanıtınız var mıdır?

Diğer yandan, basın danışmanı olarak görevlendirdiğiniz, yaptıkları ve yazdıklarıyla tepki çeken danışmanınız Serdar Akinan ile ilgili bir tasarrufunuz olacak mıdır?

AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak, ayyuka çıkan ve kamuoyunun büyük tepkisini çeken bütün bu iddiaların yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA