VALİ PEHLİVAN’DAN OKUL İNŞAATLARI İNCELEMESİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

VALİ PEHLİVAN’DAN OKUL İNŞAATLARI İNCELEMESİ


 

Haber Merkezi

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programı kapsamında yapımında son aşamaya gelinen Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile yapımı tamamlanan Toroslar Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu, bilgiler aldı.

Vali Ali Hamza Pehlivan ilk olarak Akdeniz İlçesi 3 Ocak mahallesinde bulunan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu bünyesinde bulunan 30 Derslik, 3 Laboratuvar, Yazılım ve Robotik Kodlama Atölyesi, Kültür Sanat Atölyesi, 120 öğrenci kapasiteli Pansiyon, 500 kişilik Tatbikat Camii, 400 Kişilik Konferans Salonu ve 560 kişi kapasiteli Olimpik Spor Salonu bulunan yerleşkede incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, tamamlanan inşaat çalışmaları ardından devam eden tefrişat çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Vali Ali Hamza Pehlivan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu içerisinde bulunan Tatbikat Camii ziyaretinde, Yaz Kuran Kursu için camide bulunan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Vali Pehlivan, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, daha sonra inşaatı tamamlanarak geçici kabulü yapılan, Toroslar ilçesi Yusuf Kılıç mahallesinde bulunan Hayırsever iş insanı Ferhat Gürüz ve kardeşleri tarafından babaları Abdülkadir Gürüz adına yaptırılan, bünyesinde 24 Derslik, Laboratuvar, Bilgisayar Sınıfı ve 80 kişi kapasiteli Konferans Salonu bulunan Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nda devam eden çevre düzenlemesi ve tefrişat çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Pehlivan, okulu kente eğitim öğretim hizmetlerine kazandırdıkları için hayırsever iş insanı Ferhat Gürüz ve ailesine teşekkür etti.

Vali Pehlivan, Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Toroslar Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Vali Ali Hamza Pehlivan’a incelemeleri sırasında Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA