YERLİKAYA’DAN KAÇAK SU AÇIKLAMASI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

YERLİKAYA’DAN KAÇAK SU AÇIKLAMASI


 

AKP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya kendisine ait firmalarda kaçak su kullandığı iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

Haber Merkezi

Son günlerde bir yerel gazetede şahsı hakkında yapılan yalan ve asılsız haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği duyduğunu ifade eden Yerlikaya şahsına ait firmalarda kaçak su kullanıldığı haberi tamamen asılsızdır ve iftira olduğunu söyledi.

Söz konusu tutanakta da belirtildiği gibi tek bir damla kaçak su kullanımı olmadığını anlatan Yerlikaya “Buradaki olay iş yerinin peyzajında ve saha temizliğinde kullanılan artezyen (kuyu) suyunun fazlasının yağmur drenaj hattına verilmesiyle ilgili olup, atık suyun bertarafı konusudur. MESKİ’ye ait tek bir damla kaçak su kullanılmamıştır. Bu konu daha önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’ in oturduğu sitede de yaşanmış olup , şuan artezyen suyu kullanan tüm sitelerin ve işyerlerinin sorunudur. MESKİ genel kurulunda almış olduğu haksız ve yanlış bir karara dayanarak artezyen suyunun bertarafında yağmur drenaj ve kanalizasyonuna bırakılan su için metre küp su fiyatının % 45’i oranında atık su bedeli almaktadır. Ayrıca geriye dönük 12ayx5 kat olarak Mersinli hemşerilerimize haksız yere yüksek cezalar kesilmektedir. Bunun Türkiye’de hiçbir belediyede örneği yoktur” dedi.

Cumhur ittifakı Meclis üyeleri olarak; Kasım ayı MESKİ genel Kurulunda tarifelerde değişiklik önererek vatandaşlarlardan haksız yere alınan yüzde 45 atık su bedeli ve 12 ay x5 kat uygulamasının kaldırılması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade eden Yerlikaya şunları kaydetti:

 

“İDDİALAR ASILSIZ”

“Haberdeki iddialar yalan ve asılsızdır. Şöyle ki; Haberde yazan üç farklı mahalledeki iş yerleri sözü yalandır, MTSO (Mersin Ticaret ve Sanayi) kayıtlarına bakıldığında ismi geçen üç firmadan iki tanesi ile hiçbir ortaklığımın olmadığı görülecektir, sadece bir firmada yüzde 50 ortaklığımın bulunduğu kalan diğer hisselerin %30 CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’e, %20 lik kısmının ise CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Tuncay Gökçel‘e yani; CHP’li iki kardeşe ait olmasına rağmen, bununda MTSO kayıtlarında herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir ortam var iken sözde yandaş ve taraflı haber sitesince yapılan bu haber CHPli kardeşleri görmezden gelerek şahsım ve Grup Başkan Vekili olduğum  AK Parti bu yalan haber üzerinden yıpratılmaya çalışılmıştır.

 

“DİK DURUŞUMDAN BİRİLERİ RAHATSIZ OLMUŞ”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisini izleyip takip edenler bilir ki; Özellikle Meclislerde Ranta dayalı İmar dosyalarına karşı dik duruşum ve verdiğim mücadeleden belli ki birileri rahatsız olmuştur.                                                                                                                                                         Özellikle Mersinimiz için hayati önemi olan Efrenk vadisi (Müftü deresi) 1/5000 ölçekli nazım imar planında yapılan yanlışları, yeşil alanların katledilerek ilave konut alanlarının açılmasına karşı verdiğim gerek Mecliste hukuk önündeki mücadelemden birileri rahatsız olmuştur. Rantları Mahkemece bozulunca gündem değiştirmeye yönelik şahsımı ve Partimi hedef göstererek yıpratmaya yönelik sipariş haber yaptırılmıştır.  Buradan şunu belirtmek istiyorum; Mersinin yeşil alanlarının; birilerinin Rantı için katledilmesine, Ranta dayalı İmar yolsuzluklarına dün dik durduğum gibi bu günde yarında dik durup mücadeleme devam edeceğim. Ayrıca bu hukuksuz işlemi yapan Meski görevlileri ve yalan haberi yapan sözde haber sitesi ve yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunduğumu ve yasal haklarımı hukuk önünde sonuna kadar arayacağımı kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.”

 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA