NEW YORKLU POLİS HAYALİNDEKİ BURUNA MERSİN’DE KAVUŞTU | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

NEW YORKLU POLİS HAYALİNDEKİ BURUNA MERSİN’DE KAVUŞTU


 

Türkiye, dünyada sağlık turizminde giderek önem kazanan bir merkez haline geliyor. Özellikle plastik cerrahide dünya standartlarında hizmet verilirken, 9 bin kilometre mesafe katederek Mersin’e gelen ABD’li kadın polis memuruna da kaburgasından alınan kıkırdakla doğal burun yapıldı.

New York'ta yaşayan polis memuru Catherine Garcia, geçtiğimiz yıl yaptırdığı burun estetiği ameliyatından memnun kalmayınca çareyi Mersin’de buldu. 29 yaşındaki genç kadın, burnunun şekli nedeniyle üzüntüden depresyona girince internet üzerinden araştırma yaparak Mersin’de çalışan Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vasfi Çelik ile iletişime geçti. New York’tan Mersin’e gelen Garcia’ya kaburgasından alınan kıkırdakla burun estetiği ameliyatı yapıldı. Sonuçtan ve aldığı hizmetten memnun kalan ABD’li polis, 7 günde iyileşip ülkesine döndü.

 

“YOK DENECEK KADAR AZ AĞRIM OLDU”

Catherine Garcia, geçtiğimiz yıl başka bir şehirde geçirdiği burun estetiği ameliyatının sonucundan memnun kalmadığını belirterek, “İlk burun estetiğimden sonra burnum istediğim gibi olmadı, eğri ve kocamandı. Öyle bir hal aldı ki, dünyadan saklanıyordum. Araştırırken Instagram'da Dr. Vasfi Çelik’in ameliyat ettiği hastaların fotoğrafları dikkatimi çekti. Ameliyat ettiği kişilerin burunlarının ne kadar doğal ve mükemmel olduğuna şaşırdım. Dr. Vasfi ile tanıştığımda bana güven verdi. Beni neyin rahatsız ettiğini, burnumla ilgili neyi değiştirmek istediğimi sordu. Doktor ve ekibi çok profesyoneldi. Benimle çok ilgilendiler, konaklama, ulaşım gibi her konuda yardımcı oldular. Ameliyat olmak için iyi olduğumdan emin olmak için tüm testlerimi titizlikle yaptılar. Ameliyattan sonra iyi hissettim. Çok az morarma ve yok denecek kadar az ağrı yaşadım. 7 gün Türkiye'de kaldım ve hızlı iyileştim. Hastane sürecim de iyi geçti” dedi.

 

“DOKTORUM BİR SİHİRBAZ”

Alçısının çıkarıldığı günün yeni hayatının başlangıcı olduğunu söyleyen Garcia, duygularını şöyle ifade etti: “O gün yeni hayatımın başlangıcıydı. Burnum sadece 7 günde doğal ve tam istediğim gibi havalı olmuştu. Mutluluktan ağladım. Doktoruma minnettarım, o bir sihirbaz. Türkiye'ye gitmek hayatımda verdiğim en doğru karardı. Burnum harika görünüyor. Görünüşüyle ilgili sorun yaşayan herkesin Dr. Vasfi Çelik ile tanışmasını dilerim. Hastalarına verdiği önem, kişiliği ve kalbi hakkında çok şey söylüyor. Ona ve ekibine sonsuza kadar minnettar olacağım.”

 

KABURGADAN KIKIRDAK ALINDI

Başarılı operasyonu gerçekleştiren Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vasfi Çelik ise, “Catherine, daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş ama istediği gibi bir sonuç elde edememiş. Özellikle burun ucu düşüklüğü ve burunda şekil bozukluğu onu rahatsız ediyordu. Ameliyat için ön değerlendirme yapıp operasyonunu planladık ve New York’tan transfer işlemlerini ayarladık. Kaburgadan kıkırdak alarak yaptığımız operasyonda her şey yolunda gitti. Doğal ve havalı bir görünüm isteyen hastamızın alçısını ameliyatın yedinci günü çıkardık. Aynada ilk kez kendisini görünce mutluluktan gözleri doldu. Özellikle biz hekimler için en kıymetli şey bu mutluluğa katkıda bulunmak” ifadelerini kullandı.(iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA