TRAFİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

TRAFİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR


 

Haber Merkezi

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün trafik bilgilendirme eğitimleri devam ediyor. Şehit Asım Türkel İlköğretim Okulu ve Arpaç sakarlar Şehit Asım Türkel İlkokulu öğrencilerine yönelik Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından eğitim düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde; trafiğin tanımı ve unsurları, insan, araç, yol ve çevre,trafikte insanların oynadığı roller, araca inme-binme kuralları, araç içerisinde uyulması gereken temel kurallar, araç içerisinde doğru oturma şekilleri, emniyet kemerinin doğru kullanımı, boyumuza göre doğru koltuk seçimi, çocuk bağlama sistemleri, okul servis aracına binerken ve inerken uyulması gereken kurallar, okul servis aracında uyulması gereken temel kurallar, karayolunda yaya olarak uyulması gereken kurallar, karşıdan karşıya güvenli geçiş yerleri, kaldırımda yürüme kuralları, gece yolda yürürken yapılması gerekenler, trafik güvenliğinin önemi trafikte temel davranış şekli, güvenli oyun alanları, güvenli bisiklet, kaykay ve paten kullanma 

trafik ve çevre, trafikte saygı, konularında görsel ve teorik bilgilendirmeler yapılarak konu ile ilgili sorular cevaplandı.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA