BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


 

Haber Merkezi

 

Madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi, bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması, bağımlılıkla mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir iş birliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2’inci Toplantısı’ Valimiz Ali Hamza Pehlivan başkanlığında yapıldı.

 

Mersin Valiliği himayesinde, İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı İbrahim Küçük’ün yanı sıra; Kaymakamlar, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

 

 

2022 yılında bağımlılıkla mücadele konusunda yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Vali Pehlivan, bağımlılıkla mücadele konusunun toplumumuzun bugünü ve yarınları için üzerinde hassasiyetle durmamız, gayret sarf etmemiz ve her geçen gün gayretimizi artırmamız gereken konular olduğunu belirtti.

 

Konuşmasının sonunda ülkemiz ve ilimizde bağımlılıkla mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Pehlivan, bütün kurumlarımızın uyum içerisinde çalıştığını belirterek, yürütülen başarılı çalışmaların, bundan sonra da artarak devam edeceğinin altını çizdi.

 

Toplantıda, Toros Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Adnan Mazmanoğlu ‘Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddet ile Bağımlılık İlişkisi’ konulu sunumunun ardından Milli Eğitim Müdürlüğü Psikolojik Danışmanı Hatice Arslan da “Bağımlılıkla Mücadele” konulu bir sunum gerçekleştirdi

 

Mersin Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Sorumlusu Yıldız Koyun tarafından YEDAM’ın faaliyet alanları hakkında bilgiler verildiği toplantı, katılımcıların görüş ve çözüm önerilerini sunması ile kurul kararlarının alınmasının ardından sona erdi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA