KOZANLI ŞEHİDİN DEVRE ARKADAŞLARINDAN ŞEHİDE VEFA | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

KOZANLI ŞEHİDİN DEVRE ARKADAŞLARINDAN ŞEHİDE VEFA


 

Hakkari Yüksekova'da 2011 yılında teröristlerin hain saldırısı sonucu sırtından vurularak şehit edilen Uzman Çavuş Murat Özkozanoğlu'nun görev yaptığı devre arkadaşları, şehidin adını yaşatmak için kütüphane kuruyorlar.

Hakkari Yüksekova'da 5 Temmuz 2011 yılında sabah evlerinden sivil kıyafetleriyle çıkan 27 yaşındaki Yahya Karakaya ile 25 yaşındaki Murat Özkanoğlu’nun şehit edilmesinin ardından mesai arkadaşları şehidin adını yaşatacak kütüphanede için kampanya başlattı.

Aradan geçen 11 yılın ardından devre arkadaşları, şehit Murat Özkozanoğlu'nun adının yaşatılması için kampanya başlatan arkadaşları, şuan görev yaptıkları Karabük Safranbolu'ya bağlı Bostanbükü köyündeki Bostanbükü İlköğretim Okulu’na onun adına kütüphane yaptırıyorlar. İlk ve orta okula giden öğrencilerin okuyabileceği her türlü kitap bağışlarını kabul eden askerler, şehidin arkadaşlarının adını yüzlerce çocuğun kitap okuyacağı ders çalışacağı kütüphanede yaşaması için sosyal medyadan kampanya başlattılar.

Şehidimizin devre arkadaşlarının sergilediği vefa örneği Kozan ilçesinde şehidin yakınlarını duygulandırdı.

Bostanbükü Köyü, Karabük iline bağlı Safranbolu ilçesinde bulunuyor. 6 bin nüfuslu köyde bulunan Bostanbükü İlköğretim Okulu'nda 250 öğrenci eğitim ve öğretim görüyor.

Şehit Murat Özkozoğlu'nun devre arkadaşları yine Safranbolu ilçesinde Afrin Harekatı’nın ilk şehidi olan Piyade Üs Çavuş Musa Özalkan adına da bir kütüphane oluşturdular. Onun çalışmalarını tamamlayıp kütüphaneyi öğrencilerin hizmetine açtılar. Şimdi yine vatandaşın desteği ile açacakları kütüphaneye kitap desteği bekliyorlar.(iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA