ONAY AKBAŞ’IN KİŞİSEL RESİM SERGİSİ YENİŞEHİR’DE AÇILIYOR | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

ONAY AKBAŞ’IN KİŞİSEL RESİM SERGİSİ YENİŞEHİR’DE AÇILIYOR


 

Sanatçı Onay Akbaş’ın “Çizgi, Bir Uçtan Öbür Uca – Traits, D’unBout à L’autre” adlı kişisel resim sergisi Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi ve Yenişehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde kapılarını açıyor. Kuruldukları günden bu yana önemli sergilere ev sahipliği yapan Yenişehir Belediyesinin sanat galerileri kültür ve sanat alanında kentte hareketlilik sağlamaya devam ediyor.

Haber Merkezi

 

Yenişehir Belediyesi geçtiğimiz yıl kurduğu iki modern sanat galerisinde Sanatçı Onay Akbaş’ın eserlerini Mersinli sanatseverlerle buluşturacak. Daha önce Paris ve İstanbul’da açılan, Onay Akbaş’ın 1984 yılından günümüze kadar yaptığı çalışmalardan bir seçki sunan sergi, toplamda 32 yağlıboya ve 255 desen eserlerinden oluşuyor. 14 Haziran Salı günü saat 17.30’da açılışı yapılacak “Çizgi, Bir Uçtan Öbür Uca – Traits, D’unBout à L’autre” sergisi yaz boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. 14 Eylül’de sona erecek sergi ile Yenişehir Belediyesi bir yılda 10’uncu sergiye ev sahipliği yapmış olacak.

 

 “SANATIN YENİ ŞEHRİNDE, SANATSAL ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Onay Akbaş çok kıymetli bir sanatçı, bu sergi ile sanatçının 38 yıllık sanat birikimini Yenişehir’imizde hemşehrilerimizle buluşturacağız. Sanat galerilerimizi açtığımız gün de ifade ettiğimiz gibi ‘galerilerimizi asla boş bırakmayacağız’, sanat mekânları oluşturmak önemli ama bu mekânları sanatsal etkinliklerle yaşatmak da bir o kadar önemli. Bugüne kadar yüzlerce sanatçıya ve sanat eserine galerilerimizde ev sahipliği yaptık. Sanatsever hemşehrilerimizin yoğun ilgisi, bizi daha iyi işler yapmaya da teşvik ediyor. Sanatın yeni şehrinde, sanatsal çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA