AKKUYU RUS ÜSSÜ OLABİLİR Mİ? AKAR: “İHTİMAL PLANLARI VAR” | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

AKKUYU RUS ÜSSÜ OLABİLİR Mİ? AKAR: “İHTİMAL PLANLARI VAR”


 

Milli Savunma Bakanı Akar, Akkuyu Nükleer Santrali Limanı’nın Rusya tarafından askeri amaçla kullanılıp kullanılmayacağı sorusuna “İhtimal planları bulunmaktadır” dedi.

Haber Merkezi

 

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, TBMM’de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a Akkuyu Nükleer Santralı için kurulmak istenen limanın Rusya tarafından askeri amaçla kullanılıp kullanılmayacağı sordu.

Cinisli, “Bahse konu limanın ülkemize karşı askeri ve istihbarat amacı ile kullanılmayacağından nasıl emin olunabilir. Olası bir durum karşısında ihtimalat planları hazırlanmış mıdır” sorularının da yanıtlanmasını istedi. Akar, Cinisli’nin soru önergesine tek cümlelik yanıt verdi. Akar, yanıtında “Türkiye’de bulunan tüm stratejik tesislerin savunma planlamaları, harekât planlama esasları doğrultusunda yapılmakta, olası başka bir durum karşısında ise gerekli ihtimalat planları bulunmaktadır” ifadelerini kullandı. Ancak Akar’ın yanıtında Akkuyu Nükleer Santralı için kurulacak limanla ilgili herhangi bir değerlendirme yer almadı.

Akar, daha önce Akkuyu Nükleer Santralı için alınan güvenlik önlemleriyle ilgili başka bir soru önergesine de birebir aynı ifadelerin yer aldığı tek cümlelik yanıt vermişti.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA