CHP’DEN TOROSLAR’A ‘YOLSUZLUK’ İDDİASIYLA TEPKİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

CHP’DEN TOROSLAR’A ‘YOLSUZLUK’ İDDİASIYLA TEPKİ


 

Toroslar Belediye Meclisi’nde Başkan Atsız Afşın Yılmaz ile CHP’liler arasındaki TOKİ tartışması siyaseti kızıştırdı. CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, “Kendi usulsüzlük ve yolsuzluklarını dile getirenleri düşman, terörist gibi göstererek asıl meseleyi gizleyebileceklerini zannedenler yine başaramayacaklar” diyerek,doğrudan Başkan Yılmaz’ı hedef alıp, “3 yıllık performans oy verenlerin bile tepkisini çekiyor” dedi.

HEDİYE EROĞLU

 

Toroslar Belediye Meclisinde TOKİ’ye yer verilmesi ile ilgili görüşmelerde yaşanan tartışmalar siyasi arenayı kızıştırdı.

MHP İlçe Başkanı Hüsnü Doğan’ın konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yazılı açıklama yaparak Millet İttifakı’nı projeyi engellemekle suçlamasının ardından CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, zehir zemberek açıklamalarla Cumhur İttifakı’na yüklendi.

 

“YOLSUZLUKLARINI TERÖR İDDİASIYLA GİZLEYEMEZLER”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz tarafından hedef gösterilen belediye meclis üyeleri için CHP Toroslar ilçe binasında basın açıklaması yapan  Akbaş, “Yolun sonu görününce, Cumhur İttifakı genelde ve yerelde iftira ve kirli siyasetin dozunu arttırıyor” diyerek, MHP Toroslar İlçe Başkanlığı’nın CHP’li Meclis Üyelerine yönelik mesnetsiz suçlama ve iftiralarının bunun yeni bir örneği olduğunu savundu.

“Kendi usulsüzlük ve yolsuzluklarını dile getirenleri düşman, terörist gibi göstererek asıl meseleyi gizleyebileceklerini zannedenler yine başaramayacaklar” diyen  Akbaş, “Partimize ve meclis üyelerimize yönelik karalamaların tek bir nedeni vardır: Biz, Toroslar Belediyesi’ne dolayısıyla Toroslar Halkına ait arsaların TOKİ’ye devredilerek ranta kurban gitmesine karşıyız.

Çünkü TOKİ’nin hazineden ve belediyelerden aldığı arsaların yandaş müteahhitler aracılığıyla nasıl büyük bir ranta çevrildiğini, şehirlerin doğru ve sağlıklı gelişimine nasıl zarar verildiğini çok iyi biliyoruz.

Güneykent, Halkkent ve Akbelen gibi eskimiş toplu konut projelerinin yenilenmesi, kentsel dönüşümlerinin gerçekleştirilmesi zorunluluğu varken, Şehir Hastanesi’nin doğusundaki, kentin en değerli arsalarına göz dikilmesine seyirci kalmayacağız.

TOKİ aracılığıyla rant yaratma girişimlerinin ‘halka hizmet’ maskesi arkasına gizlenmesine izin vermeyeceğiz.

Cumhur İttifakı’nın Toroslar’da hukukun içinde kalması ve halkın yararına hareket etmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

 

CHP’DEN YILMAZ’A HİZMET ELEŞTİRİSİ

Öte yandan Başkan Yılmaz’ı hizmet üretememekle de eleştiren CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, şunları söyledi: “5 yıl önce yapımı tamamlanmış olan Sağlık Mahallesindeki binayı bile hizmete sokamayan, Güzelyayla’daki ahşap yapıları çürümeye terk eden, Kaymakamlık karşısındaki belediye arsasını Gençlik ve Spor Bakanlığı’na veren, belediyeye ait pek çok gayrimenkulü kullanmayan ve kullandırmayan Toroslar Belediye Başkanı’nın bir yandan da belediye hizmet binası yapmak için arsa satın almak istemesi de ayrı bir soru işaretidir.

 

“USULSÜZLÜKLERİ ‘TEESSÜF EDERİM’ DİYEREK GEÇİŞTİRDİ”

Denetim Komisyonu çalışmalarımızda kreşle, konserlerle, gönül bağı projesine harcanan 8,5 milyon ve reklamına harcanan 3,5 milyon ile ilgili sorularımızı, dikkat çektiğimiz usulsüzlükleri sadece ‘teessüf ederim’ diyerek geçiştiren, kendini savunamayan Toroslar Belediye Başkanı’nın halkın çıkarlarını savunan CHP’li Belediye Meclis Üyelerimizden rahatsız olmasını doğal karşılıyoruz.

Ancak bu rahatsızlığını, partimize ve üyelerimize iftira atarak dile getirmesine sessiz kalacak değiliz. Kendisi de hukukçu olan Toroslar Belediye Başkanı’nı meclis üyelerimizle ya da CHP’nin herhangi bir üyesiyle ilgili bildiği, gördüğü bir suç varsa derhal yargıya gitsin.

Biz bugünkü sorunlu adalet yapısı içerisinde bile yargılanmaya hazırız. Ama böyle iftirayla, karalamayla siyaset yapmaya kalkmasın.

 

“3 YILLIK PERFORMANS OY VERENLERİN BİLE TEPKİSİNİ ÇEKİYOR”

Torosları bilmeyen, hizmet üretemeyen, halktan uzak bir yönetim sergileyen Toroslar Belediye Başkanı’nın 3 yıllık performansı kendisine oy verenlerin bile tepkisini çekecek düzeydedir.

Bu gerçeği örtmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de hedef göstermeye kalkanlara en iyi cevabı Mersin halkı vermektedir. Cumhur İttifakı ister Ankara’dan, ister Mersin’den, hangi hakaret ve iftiralara sarılırsa sarılsın sonuç değişmeyecek. Mersin’de ve tüm Türkiye’de CHP’li belediyeler birlik beraberlikle, şerefle hizmete devam edecekler. Mersin’de kafalar değişti Türkiye’de de değişecek” diye konuştu.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA