“SARI SENDİKALAR EMEKÇİYİ YÜZ ÜSTÜ BIRAKTI” | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

“SARI SENDİKALAR EMEKÇİYİ YÜZ ÜSTÜ BIRAKTI”


 

​​​​​​​Birleşik Kamu-İş Mersin İl Başkanı Yakup Tekin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın da bulunduğu İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısına katılan Memur Sen ve Kamu Sen Başkanları’nın ara zam ve enflasyon farkı aylık ödenmeli çağrılarından bahsetmediğine dikkat çekerek “Sarı sendikalar emekçiyi yüz üstü bıraktı” dedi.

Haber Merkezi

 

Birleşik Kamu-İş Mersin İl Başkanı Yakup Tekin yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ara zam yok enflasyon farkı verilecek açıklamasından bir gün sonra Memur Sen ve Kamu Sen Başkanları’nın İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısına katıldığını belirterek, “Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın da bulunduğu toplantıda ara zam ve enflasyon farkı aylık ödenmelidir çağrılarından bahseden olmadı. Asli görevlerinin emekçilerin haklarını savunmak ve emekçiden yana taraf olmak olan sarı sendikalar yine AKP İktidarını üzmek istemeyerek emekçileri yüz üstü bıraktı” dedi.

 

“ÇAREYİ SUSMAKTA BULDULAR”

Çok kısa bir süre önce “ara zam verilmeli ve enflasyon farkları aylık olarak ödenmelidir” çağrısı yapan konfederasyonların iş Bakan Bey’in karşısında konuşmaya gelince çareyi susmakta bulduğunu ifade eden Tekin, “Zaten Memur Sen Konfederasyonunun memurdan aldıkları aidatları yine memurların haklarını savunmak yerine vakıflar aracılığı ile İdlib kampında mültecilere yaşam merkezi kurarak vizyonlarının memur hakları savunuculuğu yapmak yerine AKP Genel Merkezi gibi davranmaya çalıştıklarını ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Ali Yalçın ve Önder Kahveci’nin ne amaçla yetkili sendikada başkan olduklarına ve o yetkiyi kimin çıkarları doğrultusunda kullandıklarına anlam veremediklerini belirten Tekin, “Bir an önce emekçinin çıkarları için çalışmaları gerektiğini hatırlatır, Bakan Bey’in karşısında cesaretler dileriz” diye konuştu. 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA