MHP’Lİ KILAVUZ’DAN KONTEYRER LİMANI ÇIKIŞI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MHP’Lİ KILAVUZ’DAN KONTEYRER LİMANI ÇIKIŞI


 

İktidar ortağı MHP’li Olcay Kılavuz, yıllardır yapımı yılan hikayesine dönen Mersin Ana Konteyner Limanı projesi ile ilgili ilginç bir çıkışa imza attı: “Projenin hayata geçirilmesi hem ülkemiz hem bölgemiz hem de Mersin’imiz adına oldukça önemlidir”.

Haber Merkezi

 

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda konuştu. MHP’li Kılavuz Mersin’de yapılması planlanan Ana Konteyner Limanı projesini gündemine alarak “Ülkemizin -stratejik sektörü kabul edilen- lojistik ve dış ticaret hacminin artırılması için, Mersin ve bölgenin ihracat kapasitesini ciddi anlamda yükseltecek, ülkemizin Akdeniz'deki stratejik üstünlüğünü destekleyecek, Mersin Ana Konteyner Limanı'nın yer tespitinin bir an önce yapılarak yapımına başlanması beklentimizdir.” dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde: “2021 yılında yüzde 28'lik artışla 2,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Mersin ihracatçı kentlerden biridir. Limancılık faaliyetlerinin çok yoğun olarak yapıldığı, lojistik kültürünün oluştuğu dış ticaret kenti Mersin'imizde Ana Konteyner Limanı projesinin hayata geçirilmesi hem ülkemiz hem bölgemiz hem de Mersin'imiz adına oldukça önemli olacaktır. Ülkemizin -stratejik sektörü kabul edilen- lojistik ve dış ticaret hacminin artırılması için, Mersin ve bölgenin ihracat kapasitesini ciddi anlamda yükseltecek, ülkemizin Akdeniz'deki stratejik üstünlüğünü destekleyecek, Mersin Ana Konteyner Limanı'nın yer tespitinin bir an önce yapılarak yapımına başlanması beklentimizdir”.


   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA