YANGIN EKİPLERİNİN İŞ BAŞI EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

YANGIN EKİPLERİNİN İŞ BAŞI EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR


 

Haber Merkezi

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü 2022 yılı ‘yangın ekibi işbaşı eğitimi’ Gülnar ve Mut Orman İşletme Müdürlüklerinin katılımıyla Gülnar’da yapıldı.

Tatbikata Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcısı Beyhan Altıntaş, Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Orköy Şube Müdürü Zafer Kızıl, Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin, Mut Orman İşletme Müdürü Necmi Poscu, Öz Orman-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Halim Taşkın, müdür yardımcıları, orman işletme şefleri, orman muhafaza memurları, işçiler, Akkuyu Nükleer A.Ş. İtfaiyesi arazöz ekibi ve gönüllüler katıldı.

Bölge Müdürü Akduman yangın ekiplerinin uyması gereken kurallara dikkat çekti. Tatbikatta araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu, yangın öncesi hazırlığı, yangına müdahale şekilleri ve yangın sonrası yapılması gereken işler konularında ekiplere bilgiler verildi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak yangın sezonunda vatandaşların orman yangınları konusunda hassas olmalarını bekliyor, herhangi bir yangın ve duman gördüklerinde “Alo 112” yangın ihbar hattına bildirmelerini talep edildi


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA