MEÜ, TEKNOFEST’E HAZIRLANIYOR | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MEÜ, TEKNOFEST’E HAZIRLANIYOR


 

Haber Merkezi

 

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Girişim Limanı, Teknofest 2022 için desteklediği takımlara motivasyon etkinliği düzenledi.

MEÜ Girişim Limanı’nın danışmanlık hizmetleri, sponsorluk ve teknik çalışmalar ile desteklediği TEKNOFEST 2022'de üç farklı kategoride yarışacak lisans öğrencilerinden oluşan takımlar için Merkez Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu tarafından motivasyon etkinliği gerçekleştirildi.

Yarışma öncesi yoğun hazırlık sürecinde öğrencilere motivasyon amaçlı düzenlenen etkinlikte, TEKNOFEST 2022 yarışmaya hak kazanan farklı takımlardaki öğrenciler birbirleriyle tanışarak ihtiyaç halinde birbirlerine destek olma sözü verdi.

TEKNOFEST 2022’de yarışacak takımlarımızdan ilki olan ve Orta İrtifa Kategorisinde (10.000 feet) yarışacak “Orion Roket” takımı, 271 başvuru arasından seçilme başarısı gösterdi.“H-CarTech” takımımız ise, Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda Elektromobil (Batarya Elektrikli) ve Hidromobil (Hidrojen Enerjili) olmak üzere iki kategoriden Hidromobil kategorisinde yarışacak.

Bu yıl ikincisi yapılacak Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’nda yarışacak takımımız ise ön elemeyi başarıyla geçti. Üniversite Girişim Limanı'nın TEKNOFEST 2022’de Mersin Üniversitesi dışında desteklediği diğer takımlar ise; Bahçeşehir Üniversitesi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden oluşuyor.

MEÜ Girişim Limanı, lise kategorisinde ise Mersin’deki Meslek Lisesi, Ticaret Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan birçok takıma TEKNOFEST 2022 hazırlık sürecinde destek vermeye devam ediyor.

MEÜ Girişim Limanı’nın desteklediği takımlar, Roket Yarışması, Uluslararası Efficiency Challenge Hidromobil Yarışması ve Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması kategorilerinde mücadele ediyor.

 


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA