AKDENンZ BELEDンYESン ETワT MERKEZン誰ンN AヌILI゙I YAPILDI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

AKDENンZ BELEDンYESン ETワT MERKEZン誰ンN AヌILI゙I YAPILDI


 

Haber Merkezi

Akdeniz Belediyesi’nin, üniversite snavna hazrlanan gençlere eitimde frsat eitlii salayp ücretsiz kurs verdii Metropol Gökdelen binasnn 29’uncu katnda hizmet veren Etüt Merkezi’nin resmi açl gerçekleti.

 

Açl törenine, Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Takn ve Hac Özkan, Akdeniz Kaymakam Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediye Bakan M. Mustafa Gültak, Ak Parti Mersin ンl Bakan Yardmcs Ali ンhsan Gök, Mersin ンl Milli Eitim Müdürü Âdem Koca, ンlçe Milli Eitim Müdürü Âdem ゙imek, ンlçe Müftüsü ンbrahim Yavuz, bürokratlar, bakan yardmclar ve birim müdürleri katld.

 

“ETÜT MERKEZンMンZ, BンN ÖミRENCンNンN HンZMET ALACAミI BンR MERKEZE DÖNÜ゙ECEK”

Açl öncesi bir konuma yapan Bakan Gültak, bilabedel kiraladklar merkezde, ilk olarak KPSS kurslar verildiini, bugün ise Halk Eitim Merkezi’nden öretmenlerin desteiyle 155 örencinin üniversite snavlarna hazrlandn belirtti. Akdeniz’de, dezavantajl ailelerin saysnn çok olduunu dile getiren Bakan Gültak; “Kültür ve Milli Eitim müdürlüklerimiz ile planlama yapp, sonbaharda burada sabah, ölen ve hafta sonu olmak üzere toplamda bin örencimizin hizmet alaca bir eitim merkezine dönütüreceiz” dedi.

“Amacmz, Akdeniz’de kadnlar, gençler ve örencilerimize destek vermek ve onlarn gelecei için yatrm yapmaktr” diyen Bakan Gültak, “Bata Cumhurbakanmz Sayn Recep Tayyip Erdoan olmak üzere, Deerli Bakanlarmz ve Milletvekillerimize, Akdeniz ve Mersin’e saladklar her türlü hizmet ve imkândan dolay ükranlarm sunuyorum” diye konutu.

 

“ÖミRENCンLERンMンZE BU FIRSATI MUTLAKA DEミERLENDンRMELERンNン ÖNERンYORUM”

Akdeniz Kaymakam Muhittin Pamuk da kurumlar aras iliki ve iletiimin önemine dikkat çekti, bu sayede Akdeniz ve Mersin’de önemli iler baarldn ifade etti. Yerel yönetimlerin eitime katksnn da büyük önem tadn kaydeden Pamuk; “Akdeniz Belediyesinin, ilçe eitimine katks noktasnda her alanda destek görüyoruz. Daha önce uzaktan eitim programlar gerçekletirildi, çok önemli katk saland. ンte bugün de bu güzel ortamda yüz yüze eitim veren bir eitim merkezi örencilerimize kazandrlyor. Örencilerimize, bu frsat mutlaka deerlendirmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Katklarndan ötürü Akdeniz Belediye Bakanmza ve tüm ekibine ükranlarm sunuyor, çok teekkür ediyorum” eklinde konutu.

 

“GELECEミンN TÜRKンYE’SンNン YÖNETECEK GENÇLER YETン゙ECEK”

Mersin Milletvekili Hac Özkan ise sözlerine, eitim merkezini Akdenizli gençlere kazandrd için Bakan Gültak’a teekkür ederek balad. Eitimin önemine dikkat çeken Özkan, “Örencilerimizin burada hiç sklmadan rahat bir ekilde ders çalp hedefledikleri üniversite ve bölümlerini kazanacaklarna, böylelikle gelecein Türkiye’sini yöneteceklerine olan inancmz tamdr” dedi.

 

“BELEDンYE BA゙KANIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEミンZ”

Mersin Milletvekili Ali Cumhur Takn da törende yapt konumada, açla katlyor olmaktan büyük memnuniyet duyduunu belirtti. Bakan Gültak’n sosyal belediyecilikte büyük iler baardn, hayata geçen TOKン projelerinde de büyük mesafeler kat ettiini vurgulayan Takn; “Akdeniz Belediyemiz 3’üncü yln doldurdu. Bu nedenle Sayn Belediye Bakanmz tebrik ediyoruz. Geçen 36 ay süresince, milletvekili ve bakanlarmzla, il ve ilçe tekilatmz, Kaymakamlmz ve Milli Eitim Müdürlüümüz ile beraber bir ekip halinde tecrübeli Belediye Bakanmz Sayn Mustafa Gültak’n yannda olduk, olmaya da devam edeceiz” ifadelerini kulland.

 

Konumalarn ardndan Metropol Gökdelen Binas’nn 29’uncu katnda hizmet veren Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’nin açl kurdele kesimi ile gerçekleti. Sonrasnda protokol üyeleri, tek tek snflar ziyaret ederek örenciler ve öretmenlerle sohbet etti. Tören, toplu hatra fotorafnn çekilmesinin ardndan sona erdi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

  HABERCン GAZETESン
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCン SPOR
 


  BンK ンLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NヨBETヌン ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com yesidir

 
         
ANASAYFA HABER AR゙ンVン KワNYE ンLETン゙ンM GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com ゥ Copyright 2016-2022 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA