YAŞAMINI YİTİREN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

YAŞAMINI YİTİREN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU


 

Haber Merkezi

 

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık Mahallesinde, pandemi döneminde görevi başındayken korona virüs nedeniyle yaşamını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak adına fidan dikimi yapıldı.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Silifke Orman İşletme Müdürlüğü, Yeşilovacık Orman İşletme Şefliği Kemer mevkiinde, yaşamını yitiren sağlık çalışanları adına hatıra ormanı oluşturuldu. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Mersin Toros Devlet Hastanesi, Sağlık Sen Mersin Şubesi ve Mukaddem Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. Ahmet Erkal’ın proje ortaklığı ile yaklaşık 350 kişinin katıldığı etkinlikte, binlerce fidan toprakla buluştu. Etkinliğe, Mersin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emrah Ceviz de katıldı.

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, törende yaptığı konuşmada, bütün mesleklerin kutsal olduğunu, ancak hekimliğin ayrı bir önemi olduğunu söyledi. Hekimlerin, insanı yaşatmak adına kendi hayatlarından vazgeçtiklerini belirten Akduman, ayrıca Orman Haftasına girmelerinden dolayı bu etkinliğin çok daha anlamlı hale geldiğini ifade etti.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA