COVİD-19 KURBANI SAĞLIK ÇALIŞANLARI ANISINA FİDAN DİKİLDİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

COVİD-19 KURBANI SAĞLIK ÇALIŞANLARI ANISINA FİDAN DİKİLDİ


 

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Işıklı Mahallesinde geçen yıl yanan ormanlık alana Covid-19 salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına fidan dikildi.

Türkiye’de Covid-19 vakasının görüldüğü ilk günden bugüne kadar olan süreçte en ön safta mücadele edip hayatını kaybeden sağlık çalışanları unutulmadı. İlk fidana, Mersin genelinde Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Erdinç Şahin’in adı verildi. Dikilen fidanlara ise Covid-19 salgınında yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının ismi verildi.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Ocak 2020 ila 2022 aralığında dünyada yaklaşık 116 bin sağlık çalışanı, Türkiye’de 512 sağlık çalışanı, Mersin’de ise 10’u doktor olmak üzere 23 sağlık çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Covid-19 salgınında yaşamını yitiren sağlık çalışanları anısına fidan dikim törenine katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür eden Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Sağlık şehitlerimiz adına fidan dikim etkinliğindeyiz. Silifkeli sağlık şehidimiz Erdinç Şahin’in eşi ve çocukları ile beraber fidan dikimi yapıyoruz. Doktorlarımız savaşta en önde mücadele eden askerlerimiz olarak görüyorum. Burada onları yad edeceğiz. Herkese katılımları için teşekkür ediyorum. Silifke Belediyesi olarak Erdinç Şahin doktorumuz adına binlerce insanın geçtiği bir asma köprü yaparak adını yaşattık. Onları yaşatmaya devam edeceğiz. Bu bir teselli. İnşallah bir an önce normal hayata döneriz. Katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Covid-19 salgınında Mersin genelinde hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Dr. Erdinç Şahin’in eşi Sonay Şahin, “Eşim Erdinç Şahin’i kaybedeli 2 yıl olacak. Çok farklı etkinlikler oldu bu dönemde, değişik etkinliklere katıldık. Unutulmadığını görmek, Tarsus’ta ve Silifke’de onun için yapılan şeyleri görmek acımızı bir nebze de olsa hafifletti. Herkesin yanımızda olduğunu görmek, yalnız olmadığımızı görmek bizi iyi hissettirdi. Bu anlamda Sadık Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Burada olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Köprü olsun, fidan dikim etkinliği olsun özellikle Silifke’de yaşayacak olması çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Toros Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ruhsar Uçar ise, “Pandemi döneminde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımızın hatıralarına fidan dikimi etkinliği planladık. Çok geniş bir katılım oldu. Silifke halkına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (İha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA